کد مطلب: 65544
 
افزایش تولید گاز در هند
 
تولید گاز در هند با تصمیمهای اتخاذ شده از سوی دولت این کشور از ٣٣ میلیارد مترمکعب به بیش از ٤٠ میلیارد مترمکعب می رسد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۳
تولید گاز در هند با تصمیمهای اتخاذ شده از سوی دولت این کشور از ٣٣ میلیارد مترمکعب به بیش از ٤٠ میلیارد مترمکعب می رسد.

به گزارش خبرنگار شانا، با تصمیمهای اخیر دولت هند مبنی بر موافقت با افزایش قیمت گاز تولید شده در مناطق آبهای عمیق و فوق‌عمیق به نظر می‌رسد تولید گازطبیعی هند افزایش یابد.

هفته گذشته شرکت دولتی نفت و گاز هند سرمایه‌گذاری ٥,٠٨ میلیارد دلاری را که بزرگترین میزان سرمایه‌گذاری تاکنون انجام شده در صنعت نفت و گاز هند است، با هدف افزایش ٢٨ درصدی تولید گاز و ١٧ درصدی نفت از ابتدای دهه آینده اعلام کرد.

این تصمیم می‌تواند منجر به افزایش تولید گاز هند از ٣٣ میلیارد مترمکعب در سال ٢٠١٥ به ٤٠,٢٦ میلیاردمتر مکعب در سال ٢٠٢١ و ٤٧.٧٣ میلیارد متر مکعب در سال ٢٠٢٥ شود.

این سرمایه‌گذاری در شرائطی رخ می‌دهد که بیشتر شرکتهای نفت وگاز در جهان به دلیل کاهش قیمتها در سال ٢٠١٥ اقدام به تعویق سرمایه‌گذاریها به میزان ٣٨٠ میلیارد دلار کرده اند اما وابستگی هند برای تامین ٤٠ درصد از گاز مصرفی و ٨٠ درصد نفت مصرفی از طریق واردات مهمترین عامل برای سرمایه‌گذاری در شرائط کنونی است.

براساس این طرح تولید گاز از سال ٢٠١٩ و تولید نفت از سال ٢٠٢٠ آغاز خواهد شد. با این حال، هند را از واردات گاز بی‌نیاز نخواهد کرد و در ٥ تا ده سال آینده این کشور با کمبود گاز به میزان ٣٣ تا ٤٧ میلیاردمتر مکعب در سال مواجه خواهد بود که باید از طریق واردات تامین شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵