داخلی باشما مقاله
۲
 
کد مطلب: 87685
 
چند کلمه با هدایت الله خادمی؛ از نفت تا مجلس
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲
اقوام بسیاری در پهنه سرزمین پارس برای قرن های متمادی زیسته اند و از انسان دوستی، دلاوری و صداقتشان داستانها نقل شده است. اما شاید قوم بختیاری را بتوان جز شاخص ترین این اقوام در دلاوری و صداقت دانست؛ مردمانی که همیشه حافظ تمامیت ارزی و میراث نیاکان این مرز و بوم بودند. در میان خصایص ایل غیور بختیاری صداقت و راستگویی آن از همه بارزتر است . طبیعی است که انتظار از نمایندگان مردم بختیاری نیز بر این است که تمام قد نمایشگر خصایص بختیاری ها باشند .
جناب خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک است که اتفاقا می توان نائب رییس کمیسیون انرژی را شاخص بختیاری ها در مجلس نیز نامید اما خط و مشی و منش این روزهای خادمی در مجلس بیم آن را در دل نفتی ها بوجود آورده است که خدای نکرده ابزار سیاسی کسانی شده که به دلایل متفاوت مانند عدم توفیقات کاری و سازمانی از آقای زنگنه ناراحت هستند. حملات ایشان به وزارت نفت آن هم بدون ادله کافی و بزرگ نمایی در رسانه ها در حالی است که در سال های گذشته که ایشان از کارمندان شرکت ملی نفت و عضو کمیسیون انرژی بودند، هیچ اعتراضی در خصوص این مباحث مطرح نمی کردند بیم خروج ایشان از دایره انصاف را افزایش داده است.البته نفس اعتراض و کند و کاو برای احقاق حق مردم وظیفه هر نماینده و حق قانونی مجلس است اما به دنبال واژگان غیر معتبر رفتن مانند گاز مجانی، کرسنت، خیانت، افتضاح و ... آن هم بدون دلیل و تنها به قصد تاثیر بر روی افکار عمومی بخش غیر مطلع جامعه نسبت به جزییات در شان یک انسان اگاه و مطلع نیست و در پایان جز بی اعتبار کردن خود گوینده نتیجه ای ندارد اما به نظر می رسد یادآوری چگونگی انتخاب خود اقای خادمی به مدیریت شرکت حفاری شمال و سخنان ایشان در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری و زمان انتخاب به نمایندگی مجلس به جهت کاهش تناقض هایی که دیگران برای وی درست کرده اند راهگشا باشد.
آقای خادمی قطعاً فراموش نکرده اند در زمانی که شرکت حفاری شمال تاسیس شد، صرفا به علت سابقه کار در اداره تعمیرات، در شرکت ملی حفاری ایران مدیر مهندسی بودند و با ارتباط حسنه اقای حیدر بهمنی و آقای جشن ساز با آقای زنگنه ایشان را به عنوان مدیر حفاری شمال پیشنهاد کردند و آقای زنگنه نیز با این موضوع موافقت کرد و مدیرعامل حفاری شمال شدند.
آقای خادمی فراموش نکرده اند که درطول دوران مدیریت بر شرکت حفاری شمال، همواره از آقای زنگنه به عنوانی مدیری پرتلاش و زحمتکش و کاردان در تعاملات برون سازمانی وزارت نفت با سایر نهادها و سازمان ها و حامی تولید داخل کشور یاد می کردند.
آقای خادمی فراموش نکرده اند که در سال ۱۳۹۲ و در زمان پیشنهاد آقای زنگنه به عنوان وزیر نفت دولت یازدهم با روزنامه ها و رسانه ها مصاحبه کردند و گفتند: «عسلویه در دوران زنگنه از یک روستای گمنام به قطب گازی جهان تبدیل شد» و حتی این مصاحبه هم از سایت دوستان در نفت نیوز هم با همراهی سایر مدیران جنوبی منتشر گردید. در سال ۱۳۹۲ نیز، هم قرارداد فروش گاز به ترکیه منعقد شده بود و هم از انعقاد قرارداد کرسنت ۹ سال می گذشت. چه شده است که امروز یاران قدیمی رو در روی هم ایستاده اند؟ انشاالله که بحث منافع سیاسی و یا انتقام شخصی در میان نباشد که حتماً نیست.
آقای خادمی قطعاً فراموش نکرده اند که هنوز هم کارمند شرکت ملی نفت ایران هستند و بر اساس تعهد خود به این شرکت می بایست حافظ منافع این شرکت و بالطبع منافع ملی باشند. لذا قبل از خواندن هر بیانیه، بد نیست یک بار هم آن را با دقت مرور کنند و بینند چقدر این بیانیه برخلاف منافع ملی و چرخه نفت و گاز کشور است؟
آقای خادمی به خاطر دارند که دور دوم انتخابات مجلس، با حمایت حزب اصلاحات و حمایت خاص یکی از اعضای اصلی و ریشه دار اصلاحات در خوزستان و این جمله تاریخی که «امروز و فردای قیامت، آقای خادمی اصول گرا نیست و از من هم اصلاح طلب تر است» توانستند رای بیاورند.
Share/Save/Bookmark


محمد
۱۳۹۶-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۳:۰۰
آقای خادمی باید شکرگزار اول جمهوری اسلامی باشد که ایشان را در این جایگاه نشانده است و بعد غرض روزی را کنار گذاشته و برای رضای خدا و منافع ملی حرف بزند و یادمان باشد که دنیا محضر خداست
 
علی
۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۰۸:۵۱:۳۳
نه ایشان هرکارمند دیگری هم در رده های مختلف بخواهد واقعیتی را در رابطه با مسئولان سازمانش بازگو کند که خلاف نظر آن مسئول یا مدیر باشد به عقوبت سختی دچار میشود شاید یکی از دلایل اینکه درآن زمان آقای خادمی اظهارنظرمخالفی نمیکردند همین بوده ولی الان در جایگاه نماینده میباشد وبالادست مدیران است ودستشان بهش نمیرسه که برخورد کنند .
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵