داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 90447
 
بازنگری طرح هادی روستاهای کشور
 
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که طرح هادی روستاهای کشور برای ارائه خدمات جدید بازنگری می شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که طرح هادی روستاهای کشور برای ارائه خدمات جدید بازنگری می شود.

علیرضا تابش روزسه شنبه درحاشیه آئین معارفه مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در ساری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براساس برنامه ، حداقل سالانه طرح هادی 6 هزار روستایی که پیش از این طرح برای آنها تهیه و یا اجرا شده ، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت .
وی گفت : علاوه بر این ، بر اساس تعهد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با تخصیص هشت درصد از اعتبارات عمرانی استان ها به این نهاد ، سالانه در 2 تا 2 هزار و 500 روستا طرح هادی اجرا می شود.
تابش اظهار داشت : دولت یازدهم با وجود محدودیت های مالی تاکنون به تعهدات خود در قبال کمک به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای بهسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی عمل کرده است .
** تداوم ساخت 200 هزار مسکن در روستاها
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین گفت که طرح ساخت سالانه 200 هزار مسکن روستایی که از سال 86 در سطح کشور عملیاتی شد، همچنان تداوم خواهد یافت.
تابش افزود : تاکنون 1.5 میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور مقاوم سازی و تحویل روستاییان شده و حدود 100 هزار مسکن روستایی نیز در دست ساخت است که حداکثر تا پایان سال جاری تحویل می شود.
وی ادامه داد : تاکنون بانک ها برای ساخت این تعداد واحدهای مسکونی روستایی در سطح کشور افزون بر 140 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردند.
** 20 میلیونی شدن تسهیلات مسکن روستایی
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سقف تسهیلات پرداختی به روستاییان را برای ساخت هر واحد مسکونی 200 میلیون ریال اعلام کرد و گفت که این مبلغ 20 میلیون ریال بیشتر از سقف سال گذشته است .
در سال گذشته سقف تسهیلات پرداختی برای مسکن روستایی 180 میلیون ریال بود.
در استان مازندران 130 هزار واحد مسکونی روستایی تسهیلات دریافت کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵