کد مطلب: 91995
 
پیشبینی آمار فرآورش گاز ایران
 
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش فرآورش گاز تا سقف روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب تا پایان امسال خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۸
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از افزایش فرآورش گاز تا سقف روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش شانا، غلامرضا بهمن نیا به افزایش تولید گاز از میدان گازی پارس جنوبی اشاره و تاکید کرد: تا پایان سال ۹۶ به رقم‌های بالایی از تولید و فرآورش گاز خواهیم رسید.

وی افزود: با توسعه‌ای که در میدان مشترک پارس جنوبی انجام گرفته است، به‌زودی ۲ پالایشگاه گازی (فازهای ۱۹و۲۰،۲۱) نیز به مجموعه بهره‌برداری پالایشگاه‌های گاز کشور افزوده می‌شود.

میدان گازی پارس جنوبی، بزرگترین میدان گازی جهان است، که در خلیج فارس و در آب‌های سرزمینی ایران و قطر واقع شده است.این میدان گازی بین ایران و قطر مشترک بوده و در کشور قطر، میدان گازی گنبد شمالی نام دارد. ایران و قطر از ابتدای برداشت از این میدان مشترک همواره در رقابت برای برتری در بهره‌برداری از منابع هیدروکربنی این میدان بودند.

ایران هم اکنون بیش از ۵۳۰ میلیون مترمکعب از این میدان گازی برداشت می‌کند و با تکمیل همه فازهای این میدان، میزان برداشت ایران به ۷۰۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

هم اکنون هفت پالایشگاه یک تا ۶ و همچنین نهم پارس جنوبی، گاز ترش این میدان را فرآورش و شیرین سازی می‌کنند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵