کد مطلب: 109474
 
هفته پرنوسان در بازار طلای سیاه
 
کاهش ذخیره نفت در خشکی و بر روی آب و همچنین امید به افزایش تقاضای نفت در جهان باعث شد تا قیمت طلای سیاه، هفته گذشته را با رشدی بیش از چهار درصد پشت سر بگذارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
به گزارش نکونیوز به نقل از ایرنا هفته‌ای که گذشت برای بازار نفت هفته پر نوسانی بود. اگر چه درنهایت قیمت نفت در بازار، رشد هفتگی بیش از چهار درصد را تجربه کرد اما در همین هفته قیمت نفت برنت به زیر ۴۰ دلار در هر بشکه نیز سقوط کرد.
با این حال فاکتورهای تقویت‌کننده قیمت پرتوان‌تر ظاهر شدند و قیمت نفت بالا رفت.
مهمترین عاملی که افزایش قیمت نفت را رقم زد، ‌کاهش ذخیره‌سازی نفت در جهان بود. موضوعی که می‌تواند باعث تحریک تقاضا برای نفت باشد. کاهش ذخیره‌سازی‌ها باعث شد تا ذخیره نفت روی آب به ۱۶۰ میلیون بشکه برسد.
در کنار این موضوع، اگرچه همچنان نگرانی نسبت به سایه کرونا بر اقتصاد دنیا وجود دارد اما فعالان بازار امیدوارند که تقاضا برای نفت در نیمه دوم ۲۰۲۰ افزایش پیدا کند.
پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که قیمت نفت در ماه‌های آینده و پیش از پایان سال جاری میلادی به ۵۰ دلار در هر بشکه می‌رسد، ‌این در حالی است که اگرچه میزان کاهش تولید اوپک و اوپک پلاس در ماه آینده میلادی دو میلیون بشکه بالا می‌رود، اما اجرای این توافق بر تعادل عرضه و تقاضای انرژی جهان موثر است.
در این شرایط، قیمت نفت برنت ۴.۳ درصد بالا رفت و از ۴۱ دلار و ۲ سنت در ابتدای روز دوشنبه به ۴۲ دلار و ۸۰ سنت در انتهای معاملات روز جمعه رسید.
نفت شاخص آمریکا نیز ۴.۷ درصد بالا رفت و از ۳۸ دلار و ۴۹ سنت تا ۴۰ دلار و ۳۲ سنت افزایش پیدا کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵