کد مطلب: 46742
 
روسیه مشتری جدید پتروشیمی ایران
 
یک محموله ۵۰۰ تنی محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به روسیه صادر شد تا این کشور اروپایی به یکی از مشتریان جدید محصولات پتروشیمیایی ایران تبدیل شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۵
یک محموله ۵۰۰ تنی محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به روسیه صادر شد تا این کشور اروپایی به یکی از مشتریان جدید محصولات پتروشیمیایی ایران تبدیل شود.
به گزارش خبرنگار مهر، پس از آغاز صادرات تک محموله محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچون بلژیک و ایتالیا، روسیه هم به جمع مشتریان اروپایی پتروشیمی کشور پیوست.

محمدرضا اسلامی فر مدیر پتروشیمی لرستان با اشاره به آغاز صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری این مجتمع به کشورهای خارجی از صدور محموله ۵۰۰ تنی به ویژه گریدهای مختلف پلی اتیلن به روسیه خبر داده است.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز تولی تجاری اکثر گریدهای پلی اتیلن در این مجتمع پتروشیمیایی در غرب کشور، تصریح کرد: برنامه تولید سالیانه حدود ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن و ۳۰ هزار تن بوتن وان در دستور کار قرار گرفته است.

صادرات محصولات پلی اتیلنی مجتمع های پتروشیمی ایران به روسیه در حالی افزایش یافته است که اخیرا مسئولان صنعت پتروشیمی از مذاکره به منظور افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری در صورت لغو کامل تحریم‌ها به بازارهای اروپایی و آسیایی خبر داده اند.

در همین حال، علی محمد بساق زاده مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید محصولات پتروشیمی ایران توسط کشورهای مختلف جهان، اعلام کرده است: علاوه بر مشتریان سنتی چندین کشور خواستار امضای قراردادهای خرید پتروشیمی از ایران شده اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵