کد مطلب: 70646
 
یک یادآوری به مدیران
عکس یادگاری با مخازن سوخته
 
دومین حادثه مربوط به مخازن در پتروشیمی در کمتر از یک ماه اخیر هم رخ داد و این بار آتش سوزی زودتر از قبل مهار شد، اما گویی انداختن عکس یادگاری با مخازن سوخته، به بخش جدایی ناپذیر این حوادث تبدیل شده است!
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۵
دومین حادثه مربوط به مخازن در پتروشیمی در کمتر از یک ماه اخیر هم رخ داد و این بار آتش سوزی زودتر از قبل مهار شد، اما گویی انداختن عکس یادگاری با مخازن سوخته، به بخش جدایی ناپذیر این حوادث تبدیل شده است!
به گزارش نکونیوز، پس از آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر که مدت زمان زیادی صرف مهار آن شد، شاهد مخابره عکسهایی از محل حادثه بودیم که در آن پس از اطفا حریق، جمعی از مسوولان و مدیران و کارشناسان در پتروشیمی بوعلی، همراه با آتش نشانان
تنها کسانی که حق دارند با مخزن سوخته پتروشیمی – چه در پتروشیمی بوعلی در ماهشهر و چه در پتروشیمی بیستون در کرمانشاه – عکس یادگاری بگیرند، آتش نشانان زحمتکشی هستند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با فداکاری به میان خطر رفته و حریق را مهار کرده اند
در مقابل مخزن نیمه سوخته، عکس یادگاری گرفته بودند. این موضوع در حادثه پتروشیمی بیستون کرمانشاه هم تکرار شد و نه تنها دیشب پس از خاموش شدن حریق، شاهد عکس یادگاری مدیران و مهندسان و آتش نشانان با مخزن سوخته بودیم، بلکه صبح امروز (شنبه) نیز عکس یادگاری دیگری این بار در روشنایی روز از محل پتروشیمی بیستون مخابره شد. اما واقعا هدف از عکس یادگاری با مخزن سوخته چیست؟
واقعیت این است که تنها کسانی که حق دارند با مخزن سوخته پتروشیمی – چه در پتروشیمی بوعلی در ماهشهر و چه در پتروشیمی بیستون در کرمانشاه – عکس یادگاری بگیرند، آتش نشانان زحمتکشی هستند که جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با فداکاری به میان خطر رفته و حریق را مهار کرده اند. آنها حق دارند که با مخازن سوخته عکس بگیرند چراکه وظیفه شان مهار آتش بوده و آن را به درستی انجام داده اند و عکس گرفتن و سلفی گرفتن با مخزنی که آتش آن را مهار کرده اند، نشانه ای از توان آنها در انجام صحیح وظیفه شان است. اما این موضوع در مورد سایر افرادی که در کنار مخازن سوخته عکس یادگاری می گیرند صدق نمی کند. مدیران نفت و پتروشیمی و حتی کارشناسان و مهندسان مربوطه، مجاز به گرفتن عکس یادگاری با مخازن سوخته نیستند. آنها حتی اگر یک درصد در بروز این حوادث نقش داشته باشند باید بابت مسوولیت خود عذرخواهی کرده و اگر هم سهمی نداشته باشند، به دنبال یافتن عوامل بروز این حوادث باشند و در هر دو حالت، گرفتن عکس یادگاری با مخزن سوخته، افتخاری نیست. ای کاش دیگر شاهد حادثه ای در مجموعه صنعت نفت نباشیم اما اگر هم حادثه ای رخ داد رسم عکس گرفتن با مخازن سوخته و خط لوله های آتش گرفته پتروشیمی و نفت و گاز را باب نکنیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵