داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85514
 
صدور سند برای مسکن روستایی
 
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای سه میلیون و 100 هزار واحد مسکن روستایی در نقاط مختلف کشور سند مالکیت صادر شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای سه میلیون و 100 هزار واحد مسکن روستایی در نقاط مختلف کشور سند مالکیت صادر شده است.


به گزارش ایرنا، محمدرضا شاملو روز یکشنبه در جمع مدیران و مسئولان بنیاد مسکن آذربایجان شرقی افزود: صدور سند مسکن روستایی در 38 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور بر عهده این بنیاد است.
وی با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کشور دارای طرح هادی مصوب است، اظهار کرد: تاکنون در 15 هزار و 600 روستای کشور عملیات بهسازی و طرح هادی در یک یا دو مرحله انجام شده است.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با یادآوری اینکه اعتبارهای روستاها از سه طریق ملی، منابع استانی و دهیاری ها و خودیاری های مردمی تامین می شود ادامه داد: سال گذشته اعتبارهای بهسازی بافت های با ارزش، دارای تخصیص صفر بود که امید است امسال اعتبار بیشتری به طرح های عمرانی بنیاد مسکن تخصیص یابد.
وی با بیان اینکه ردیف ملی بنیاد مسکن کشور کاهش یافته است، گفت: ردیف ملی بنیاد مسکن در سال 94 حدود 4 هزار و 150 میلیارد ریال ، در سال 95 حدود 2 هزار و 500 میلیارد ریال و امسال 2 هزار میلیارد ریال است که امید است ردیف ملی امسال از تخصیص بالایی برخوردار شود.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن تا پایان سال 95 این بنیاد توانسته با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان بیش از 222 هزار و 48 جلد سند مالکیت روستایی و شهری به متقاضیان واجد شرایط اعطا کند.
حافظ باباپور افزود: از این تعداد 201 هزار و 674 سند روستایی و 20 هزار و 374 سند شهری است.
وی اظهار کرد: در 703 روستای استان اجرای طرح هادی به اتمام رسیده و تمامی 1950 روستای بالای 20 خانوار از نعمت تهیه و مطالعه طرح هادی برخوردار شده است.
از مجموع حدود سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت استان آذربایجان شرقی حدود یک میلیون و 170 هزار نفر آن در مناطق روستایی سکونت دارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵