داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 108870
 
کاهش مصرف لبنیات در کشور
 
یک کارشناس لبنیات گفت: سرانه مصرف لبنیات در ایران به ۷۰ کیلوگرم در سال رسیده که این رقم به زیر خط فقر مصرف این محصول رسیده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
یک کارشناس لبنیات گفت: سرانه مصرف لبنیات در ایران به ۷۰ کیلوگرم در سال رسیده که این رقم به زیر خط فقر مصرف این محصول رسیده است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، انعام شکری مشاور علمی اتحادیه لبنیات سنتی تهران امروز در همایش غذای سالم و لبنیات سالم اظهار کرد: براساس مطالعاتی که از سال 2003 تا 2018 انجام و نتایج آن اخیرا منتشر شده نشان می‌دهند که مصرف چربی لبنیات پرچرب نه تنها برای سلامت افراد مضر نیست، بلکه مزایای تغذیه‌ای نیز به همراه دارد.

وی افزود: میزان سرانه تولید لبنیات در کشورمان 130 کیلوگرم است که با در نظر گرفتن آنکه بخشی از آن نیز صادر می‌شود سرانه مصرف لبنیات در کشور ما به 70 کیلوگرم می‌رسد که این رقم در مقایسه با 300 تا 330 کیلوگرم کشورهای پیشرفته بسیار کم است و ما زیر خط مصرف لبنیات هستیم.

مشاور علمی اتحادیه لبنیات سنتی گفت: واحد صنفی تولیدکننده لبنیات سنتی مورد بررسی قرار گرفتند که تعدادی از آنها مخاطرات بهداشتی برای مصرف کنندگان داشتند.

شکری افزود: برای رفع این مشکل به آنها آموزش‌های چهره به چهره داده شد و اکنون مشکلات اولویت آنها رفع شده است به طوری که 72 درصد آنها دیگر مشکلات عدم انطباق با استانداردهای ما را ندارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵