کد مطلب: 61735
 
آیا می توان به توتال و انی امیدوار بود؟
معادله فاز ۱۱ و پارس ال ان جی
 
سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه، برای صنعت نفت ایران حاوی پیام مذاکره با دو شرکت بزرگ نفتی این دو کشور یعنی انی و توتال بود. اما صرفنظر از مجموع پروژه هایی که احتمال اجرای آنها توسط این دو شرکت در ایران وجود دارد، آیا می توان به باز شدن قفل دو پروژه فاز ۱۱ وارس جنوبی و پارس ال ان جی توسط این دو امیدوار بود؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵
سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه، برای صنعت نفت ایران حاوی پیام مذاکره با دو شرکت بزرگ نفتی این دو کشور یعنی انی و توتال بود. اما صرفنظر از مجموع پروژه هایی که احتمال اجرای آنها توسط این دو شرکت در ایران وجود دارد، آیا می توان به باز شدن قفل دو پروژه فاز ۱۱ وارس جنوبی و پارس ال ان جی توسط این دو امیدوار بود؟
 به گزارش نکونیوز، آنچه باعث پیوستگی فاز ۱۱ و پروژه پارس ال ان جی شده، تعریف اولیه این دو پروژه است، به گونه ای که قرار بوده فاز ۱۱ خوراک موردنیاز پروژه پارس ال ان جی را تامین کند. اما هر دو پروژه با آغاز تحریمهای بین المللی بر ضد ایران در زمان دولت قبل به بن بست خوردند. اواخر دهه هفتاد شرکت ملی نفت ایران و شرکت توتال فرانسه برای توسعه بخش بالادستی فاز 11 پارس جنوبی و ساخت یک کارخانه حدود 10 میلیون تنی تولید LNG به توافق رسیدند و تفاهمنامه‌ای بین دوطرف به امضا رسید. پس از امضای این تفاهمنامه، شرکت پتروناس مالزی هم برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی اعلام آمادگی کرد و با توافقی سه جانبه شرکت ملی نفت ایران 50 درصد، شرکت توتال فرانسه 40 درصد و پتروناس مالزی 10 درصد از سهام توسعه بخش بالادستی و پایین دستی را به عهده گرفتند. اما با تغییر وضعیت بین المللی بر ضد ایران طی سال های 1385 تا 1387 شرکت توتال به بهانه افزایش قیمت جهانی فولاد و در پی آن بالا رفتن هزینه‌های پروژه، در اجرای عملیات توسعه ای فاز 11 تعلل کرد و در نهایت از فاز 11 پارس جنوبی خارج شد. البته پس از خروج توتال، در سال 1388 مذاکراتی بین شرکت نفت و شرکت CNPC چین آغاز و در نهایت قراردادی با ارزش حدود 5 میلیارد دلار بین شرکت نفت و CNPC امضا شد اما چینی ها نیز در پاییز 91 اقدام به ترک پارس جنوبی کردند. از آن زمان به بعد مذاکراتی با شرکتهای داخلی انجام شد که به نتیجه نرسید و دولت جدید هم به امید لغو تحریمها در انتظار ورود شرکتهای داخلی باقی ماند. این روند در مورد پروژه پارس ال ان جی هم صدق می کرد. به غیر از پروژه ایران ال ان جی که تاکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشته، سایر پروژه های ال ان جی ایران در مرحله ابتدایی متوقف مانده اند که یکی از آنها پارس ال ان جی است. پروژه ای که ابتدا در بهمن ۱۳۸۲ قرارداد آن به امضا رسید و در شهریور ۱۳۸۴ با اصلاحاتی نهایی شد. در این پروژه هم توتال فرانسه ۳۰ درصد سهم داشت و مابقس سهام در اختیار شرکت ملی نفت ایران و پتروناس مالزی بود که هم به دلیل تحریمها و هم نامشخص بودن شرایط فاز ۱۱، آن هم نیمه کاره ماند. اکنون که شرکت انی ایالیا برای تکمیل فاز ۱۱ پارس جنوبی و باز کردن طلسم پانزده ساله این فاز مهم پارس جنوبی پیشقدم شده، می توان برای خارج ساختن پروژه پارس ال ان جی از کما با کمک شرکت توتال فرانسه هم اقدام کرد تا معادله به هم پیوسته این دو پروژه حل شود. انی ایتالیا که در پارس جنوبی پیشینه مثبتی داشته می تواند فاز ۱۱ را در مدت زمان اعلام شده – ۳۶ ماهه – به نتیجه برساند و توتال نیز هرچند رقبای قدرتمندی همچون لینده آلمان در پروژه های ال ان جی ایران دارد، می تواند در پروژه پارس ال ان جی به موازات انی در فاز ۱۱ حرکت کند تا طلسم این دو پروژه ۱۵ ساله، پس از توافقات رییس جمهور ایران در سفر به ایتالیا و فرانسه شکسته شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵