داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 70005
 
ایجاد مرکز بین‌المللی مالی در قشم
 
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه آزاد قشم از ایجاد مرکز بین‌المللی مالی در قشم خبر داد و گفت: در این زمینه قرار است به زودی یکی از بانک‌های معتبر ژاپنی دفتر خود را در منطقه ایجاد کند و مذاکراتی با چند بانک روسی و چینی انجام شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه آزاد قشم از ایجاد مرکز بین‌المللی مالی در قشم خبر داد و گفت: در این زمینه قرار است به زودی یکی از بانک‌های معتبر ژاپنی دفتر خود را در منطقه ایجاد کند و مذاکراتی با چند بانک روسی و چینی انجام شده است.

رضا باقری‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نیاز مناطق آزاد به مراکز بین‌المللی مالی اظهار کرد: قطعا ایجاد مرکز مالی بین‌المللی در قشم مشکلات مربوط به تبادلات مالی در منطقه را حل خواهد کرد، هرچند که این مساله به صورت ۱۰۰ درصدی نباشد، اما در حال حاضر بسیار مفید واقع شود.

وی ادامه داد: این مشکل در منطقه وجود دارد که به دلیل نبود بانک نمی‌توانیم تبادلات مالی بین‌المللی را از این طریق حل کنیم. تشخیص ما این است که تنها راه‌حل مطلوب در شرایط فعلی تامین منابع مالی پایدار و ورود به بازارهای جهانی است تا بتوانیم منابع مالی را از این طریق به داخل کشور وارد کنیم و علاوه بر تامین منابع در اجرای پروژه‌ها در مناطق آزاد سریز منابع مالی را نیز به سرزمین اصلی ببریم.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه آزاد قشم در پاسخ به این که به چه علت در شرایط فعلی ایجاد بانک‌های بین‌المللی در سرزمین اصلی مناسب نیست، بیان کرد: نزدیک به یک دهه است بانک‌های داخلی و نهادهای پولی و مالی از استانداردهای روز جهانی در حوزه تامین منابع مالی عقب ماندند، بنابراین اگر این مراکز بین‌المللی در سرزمین اصلی ایجاد شود به شدت به مشکل خورده و با ورشکستگی یا عدم بهره‌وری مواجه می‌شوند که اتفاق بسیار بدی در حوزه اقتصاد سرزمین اصلی است.

باقری‌نژاد با اشاره به این‌که شرکت‌های تامین سرمایه و نیز بنگاه‌هایی که می‌توانند نسبت به انتقال منابع مالی ارزان‌قیمت در منطقه مشارکت کنند، باید پس از بررسی‌های انجام شده و نیز براساس رتبه‌بندی پروژه‌ها و ارزیابی آنها در این خصوص اقدام کنند، گفت: ما به سراغ شرکت‌هایی رفته‌ایم که بتوانند با موضوع رتبه‌بندی وارد عمل شوند و در این خصوص به سرمایه‌گذاری‌های مشترک دست بزنند.

وی ادامه داد: پس از در نظر گرفتن رتبه‌های انجام شده مرکز بین‌المللی مالی، واحدهای مختلف خود را راه‌اندازی می‌کند و پس از آن براساس استانداردهای بین‌المللی حساب‌های مالی مدنظر قرار می‌گیرد تا با رتبه‌بندی پروژه‌ها عامل ضامن به عنوان مساله‌ی نهایی در این خصوص مدنظر قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با یک بانک معتمد ژاپنی و چند بانک بزرگ چینی و ژاپنی وارد مذاکره شده‌ایم و به زودی قرار است این بانک ژاپنی دفتر خود را در منطقه آزاد قشم ایجاد کند. ژاپنی‌ها جایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که شرکت‌های معتبر آنها ارزیابی‌های لازم را انجام داده باشد و به نقشه راه مورد نظر دست یافته باشند. ما با ژاپنی‌ها به تفاهم رسیده ایم و آنها معتقدند شرکت‌هایشان توجیه لازم ارائه دادند و آمادگی سرمایه‌گذاری در این زمینه وجود دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵