کد مطلب: 42420
 
اخراج بیش از ۲۰ هزار کلمبیایی در پی کاهش قیمت نفت
 
وزیر کار کلمبیا هشدار داد با توجه به بحران فعلی پیرامون کاهش قیمت نفت احتمال اخراج دسته جمعی کارگران صنعت نفت این کشور آمریکای لاتینی وجود دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۶


وزیر کار کلمبیا هشدار داد با توجه به بحران فعلی پیرامون کاهش قیمت نفت احتمال اخراج دسته جمعی کارگران صنعت نفت این کشور آمریکای لاتینی وجود دارد.


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، «لوئیس ادواردو گارسون» وزیر کار کلمبیا ضمن اعلام برگزاری جلسه‌ای اضطراری در هفته آینده با چندین وزیر این کشور به منظور بحث درباره یک استراتژی برای جلوگیری از اخراج گسترده در بخش هیدروکربن گفت ممکن است ۲۰ هزار کارگر شرکت نفت این کشور آمریکای لاتینی شغل خود را از دست بدهند.

«گارسون» افزود: افت اخیر قیمت نفت اخراج گسترده کارگران در صنعت نفت و گاز کلمبیا را در بر خواهد داشت؛ وی بیان کرد: ۱۱۰ هزار نفر در بخش هیدروکربن کلمبیا مشغول به کار هستند که تخمین می‌زنم حدود ۲۰ هزار تا ۲۵ هزار نفر در اثر افت قیمت نفت شغل خود را از دست بدهند.

وزیر کار کلمبیا تصریح کرد: در حال حاضر شرکت‌هایی در کلمبیا وجود دارند که از طرح‌های خود برای تعلیق قراردادهای کار به وی خبر داده‌اند؛ «گارسون» بیان کرد: با وجود بحران کنونی نفت به این شرکت‌ها اعلام کرده‌ایم که برای مقابله با این بحران نباید آسان‌ترین راه را که اخراج کارگران است در پیش گیرند.

«گارسون» پس از دیدار با نمایندگان کنفدراسیون عمومی کار کلمبیا گفت که برخی از اعضای این کنفدراسیون تمایل به بحث در مورد اقداماتی مانند تعلیق موقت برخی از مزایای کار و یا استفاده از کارگران صنعت نفت در بخش‌هایی مانند ساخت و‌ساز و یا کشاورزی را نشان داده‌اند.

با این حال، اتحادیه کارگران نفتی کلمبیا فراخوانی برای یک گردهمایی ملی و اتحادیه‌ای در ۳ فوریه ( ۱۴ بهمن ۹۳) داده و اعلام کرده است که این تجمع در مورد موضوع اخراج کارگران و پیامدهای آن بحث می‌کند.

«موئیسس بارون» مدیر ملی اتحادیه کارگران نفتی کلمبیا پس از دیدار با مقامات نیروی کار این کشور گفت: هدف اساسی ما دفاع از موقعیت‌های کاری و همچنین دفاع از حقوق کارگران است؛ ما ضمن آنکه منکر جنگیدن کارگران برای حفظ مشاغل خود و جلوگیری از اخراجشان نمی‌شویم تمایل به راه‌اندازی مخالفت‌هایی در بخش کار فقط به منظور حل و فصل بحران اخیر کاهش قیمت نفت را نیز نداریم.

بررسی ۳۷ شرکت نفتی حاضر در کلمبیا توسط انجمن صنعت نفت محلی «ای سی پی» و «بورسون مارستیر» نشان داد که ۵۲ درصد از این شرکت‌ها قصد دارند به دلیل هزینه‌های مالی میزان سرمایه گذاری‌ها را کاهش دهند.

فروش نفت در کلمبیا بیش از نیمی از صادرات این کشور و ۱۵ درصد از درآمد دولت را تشکیل می‌دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵