کد مطلب: 99851
 
معرفی کتاب؛
مدیریت ریسک سازمان‌های پروژه‌محور
 
کتاب «مدیریت ریسک سازمان های پروژه محور » که در سال ۲۰۱۳ تألیف شده است یکی از جدیدترین و مهمترین کتبی است که در زمینه مدیریت ریسک تألیف شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۴
نام کتاب: مدیریت ریسک سازمان های پروژه محور (راهنمای استراتژیک برای موفقیت پورتفولیو، طرح و پروژه)
به کوشش: عبدالکریم پهلوانی و علی بیاتی
سال نشر: اسفند ۱۳۹۶
ناشر: انتشارات شرکت ملی صنایع پتروشیمی

نکونیوز: امروزه، افزايش هزينه و پيچيدگي‌هاي موجود در پروژه‌ها، طرح‌ها و پورتفولیوها از يك‌سو و افزايش عدم‌قطعيت و ريسك‌هاي موجود در محيط‌هاي تجاري از سوي ديگر باعث شده است كه مديران سازمان‌ها به منظور كاهش خطرپذيري و انحراف از اهداف تعيين‌شده، استفاده از مديريت ريسك را در چهار سطح سازمان یا کسب‌وکار، پورتفولیو، طرح و پروژه، سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار دهند.

این کتاب که در سال ۲۰۱۳ تألیف شده است یکی از جدیدترین و مهمترین کتبی است که در این زمینه تألیف شده است. نکته اصلی این کتاب آن است که صرفاً به ریسک در سطح پروژه‌های سازمان نپرداخته است، بلکه ریسک را در چهار سطح اصلی یک سازمان پروژه‌محور (سطح کسب‌وکار یا راهبردی، سطح پورتفولیو، سطح طرح و سطح پروژه) به صورت یکپارچه مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب در واقع یک راهنما برای پیاده‌سازی مدیریت ریسک در سطوح مختلف سازمان‌های پروژه‌محور محسوب می‌شود. بنابراین، با توجه به نوپا بودن بحث ريسك در سازمان‌ها و پروژه‌هاي كشور، این اثر می‌تواند به مدیران در تعریف و استقرار یک مدیریت ریسک سازمانی در سازمان‌های پروژه‌محور کمک کند. مخاطبين موردنظر اين کتاب شامل مدیران سازمان‌های پروژه‌محور، مدیران طرح‌ها و پروژه‌ها، مدیران ریسک در هر یک از این سه سطح و همچنین پژوهشگران و دانشجویان این حوزه می‌باشد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵