کد مطلب: 108618
 
سه شنبه با سخنان وزیر نفت افتتاح می شود:
چهارمین کنگره راهبردی نفت و نیرو با شش نشست نشست تخصصی
 
چهارمین کنگره راهبردی نفت و نیرو فردا سه شنبه ۲۴ مهرماه آغاز می شود. کنگره ای سه روزه که تا پنجشنبه ادامه پیدا می کند و همانند دوره های قبلی، سخنرانان مهمی از بین مدیران صنعت نفت دارد. هرچند همواره، حواشی نیز همراه باشگاه نفت و نیرو، یعنی متولی این کنگره بوده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۶
چهارمین کنگره راهبردی نفت و نیرو فردا سه شنبه ۲۴ مهرماه آغاز می شود. کنگره ای سه روزه که تا پنجشنبه ادامه پیدا می کند و همانند دوره های قبلی، سخنرانان مهمی از بین مدیران صنعت نفت دارد. هرچند همواره، حواشی نیز همراه باشگاه نفت و نیرو، یعنی متولی این کنگره بوده است.

به گزارش نکونیوز، باشگاه نفت و نیرو که طی سالهای اخیر گاه بیژن زنگنه وزیر نفت مجبور شده درباره آن به نمایندگان مجلس پاسخگو باشد، اگرچه در سال ۱۳۹۱ تشکیل شده، ولی از آنجا که در سال ۹۲، دوباره زنگنه در راس وزارت نفت قرار گرفت، شائبه بهره گیری باشگاه نفت و نیرو از امکانات وزارت نفت افزایش یافت و بارها با انتقاد نمایندگان مخالف زنگنه در مجلس مواجه شد. زنگنه همان زمان در این مورد پاسخ داد : این باشگاه یک موسسه غیرانتفاعی و غیردولتی است که در سال ۹۱ مشغول به فعالیت شده و ما زمانی‌که آن را ثبت کردیم در خواب هم نمی‌دیدیم که کسی مانند آقای روحانی بیاید و ما وزیر بشویم و بنده هم نه عضو هیات مدیره و مدیرعامل آن هستم بلکه عضو هیات موسس هستم. نمی‌دانم چرا بعضی از دوستان حساس هستند، شما اگر می‌دانید کاری خلاف قانون است به قوه قضاییه و کمیسیون اصل ۹۰ می‌گفتید. مثل این‌که کشف جدیدی شده باشد این‌گونه مطرح می‌کنید. چرا بعضی‌ها اینقدر نگران هستند، اگر هم روزی بخواهد منحل شود اموالش با اجازه ولایت فقیه به یک موسسه دانشگاهی واگذار می‌شود.

آیین افتتاحیه «چهارمین دوره کنگره راهبردی نفت و نیروی ایران»، با سخنرانی بیژن زنگنه وزیر نفت، سه شنبه ۲۴ مهرماه برگزار می شود.  در چهارمین دوره کنگره شش نشست با محوریت بالادستی، برق، مدیریت پروژه، پتروشیمی، گاز و توسعه پایدار برگزار می شود. سه شنبه در اولین روز کنگره،  نشست " نقش CSR در تغییر فضای کسب و کار شرکت های فعال در حوزه صنعت" برگزار می شود که رییس نشست، سیدامیر طالیان مشاور اجتماعی وزیر نفت است. دومین نشست روز اول "بررسی پارادایم‎های جدید در بالادستی صنعت نفت و گاز" نام دارد که ریاست نشست را غلامرضا منوچهری معاون امور توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت بر عهده دارد. آخرین نشست روز اول کنگره نیز "راهبردهای پیشنهادی برای اصلاح سیاست‎ها، ‌ساختار و مقررات بازار برق ایران" نام دارد که به ریاست بهمن مسعودی قائم مقام شرکت ماه تاب گستر برگزار می شود.

سه نشست بعدی روز چهارشنبه برگزار می شود: نشست "آخرین پیشرفت‎های مدیریت پروژه در صنعت نفت و گاز" به ریاست رضا دهقان مدیر هماهنگی قراردادهای بالادستی نفت و گاز، نشست "هلدینگ‎داری در صنعت پتروشیمی؛ نگاهی بر الزامات و چالش‎ها و آسیب‎شناسی توسعه متکی بر صندوق‎های بازنشستگی" به ریاست جعفر ربیعی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نشست "دورنمای تولید و مصرف گاز و ارتباط آن با شدت مصرف انرژی و تخصیص گاز مازاد" به ریاست رکن الدین جوادی معاون وزیر نفت در نظارت بر منابع هیدروکربوری.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵