داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86512
 
ضرر خطوط هواپیمایی روسیه
 
خطوط هواپیمایی مسافربری روسیه در سال گذشته میلادی علی‌رغم کمکهای دولتی برای حفظ این صنعت، متحمل بیش از ۱۰ میلیارد روبل ضرر شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
خطوط هواپیمایی مسافربری روسیه در سال گذشته میلادی علی‌رغم کمکهای دولتی برای حفظ این صنعت، متحمل بیش از ۱۰ میلیارد روبل ضرر شدند.


به گزارش ایسنا از کامرسانت، ولادیمیر تاسون، رئیس انجمن حمل و نقل هوایی روسیه گفت: شرکتهای هواپیمایی روسیه در سال گذشته ۳۳ میلیارد روبل در مسیرهای داخلی ضرر دادند که علی رغم سود ۲۳ میلیارد روبلی از محل پروازهای خارجی باز هم میزان ضرردهی ده میلیارد روبل است.

وی از دیگر عوامل کاهش درآمد را لیزینگ هواپیما در خطوط هوایی روسیه عنوان کرد که فقط در سال گذشته میلادی سیصد میلیارد روبل هزینه در بر داشته است.

همچنین افزایش هزینه های فرودگاهی به بیش از ۲۰ میلیارد روبل و خدمات ناوبری به بیش از دو میلیارد روبل از عوامل دیگر زیان‌دهی شرکتهای هواپیمایی مسافربری روسیه عنوان شده است.

این مقام روس یکی از راه های موثر برای کاستن از ضرر دهی خطوط هواپیمایی روسیه را ادامه کاهش مالیات بر ارزش افزوده در پروازهای داخلی دانست که باعث شده از ژانویه تا آوریل ۲۰۱۷ میلادی آمار ترافیکی مسافر ۲۰.۸ درصد افزایش یافته و به ۲۷.۷ میلیون نفر برسد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵