۲
 
کد مطلب: 36616
 
وقتی مجوز فروش نفت همگانی می شود
پاسخ آقای احمدی نژاد به این تناقض چیست؟
 
پس از بابک زنجانی و نیروی انتظامی که هر دو مجوزهایی برای فروش نفت از دولت قبل داشتند، به نظر می رسد باید در انتظار فاش شدن موارد تازه ای از فروش نفت در دولت گذشته توسط افراد یا ارگانهای غیرمرتبط باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۴
پس از بابک زنجانی و نیروی انتظامی که هر دو مجوزهایی برای فروش نفت از دولت قبل داشتند، به نظر می رسد باید در انتظار فاش شدن موارد تازه ای از فروش نفت در دولت گذشته توسط افراد یا ارگانهای غیرمرتبط باشیم.
به گزارش نکونیوز، سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی امروز در گفت و گویی با خبرگزاری فارس، جزییات فروش نفت توسط ناجا در زمان دولت قبل را تشریح کرده و گفته که فروش دو محموله نفت توسط ناجا، برای جبران کسری بودجه تامین حقوق کارمندان نیروی انتظامی و همچنین تامین منابع مالی بنیاد تعاون ناجا صورت گرفته است تا بدین ترتیب گمانه زنی ها در این زمینه را که از اواخر سال گذشته با انتشار گزارش تفریغ بودجه در مجلس آغاز شده بود پایان دهد. هرچند اقدام به فروش نفت توسط نیروی انتظامی با مجوز احمدی نژاد با هدف جبران کسری حقوق کارکنان ناجا صورت گرفته و از این لحاظ قابل مقایسه با اقدام بابک زنجانی به عنوان یک فرد حقیقی در اخذ مجوز برای فروش نفت نیست، اما نکته مشترک در مورد این موضوع و موارد مشابهی که شاید پس از این فاش شود این است که دولت قبل چگونه راضی به بی انضباطی مالی و تصمیم گیری های بی ضابطه درباره فروش نفت می شد؟
پاسخ اولیه به این پرسش این است که در شرایط تحریم، دولت وقت تلاش می کرد از هر ابزاری برای فروش نفت و کسب درآمد استفاده کند. اما این پاسخی گمراه کننده است چراکه محمود احمدی نژاد بارها قطعنامه های شورای امنیت را کاغذپاره خوانده و حتی یک بار از وزیر نفت وقت کشورمان خواسته بود کاری کند تا غرب ما را تحریم کند. از سوی دیگر احمدی نژاد در اواخر دولت قبل، علیرغم مواجه شدن با مشکلات مالی فراوان، به مردم وعده پنج برابر شدن یارانه نقدی را داده بود درحالیکه تامین همان میزان یارانه نیز با کسری بودجه همراه بود. بنابراین عملکرد احمدی نژاد با اظهاراتش هماهنگ نبود و از یک سو برای جبران کمبود منابع مالی به هر فرد و ارگانی که درخواست می کرد، مجوز فروش نفت می داد و از سوی دیگر مدعی بود که تحریمها اثری ندارد و یارانه ها را باید پنج برابر کرد.
بیش از یک سال از کنار رفتن احمدی نژاد سپری شده اما پاسخ به این پرسش یا تناقض می تواند بسیار جالب باشد که احمدی نژاد چرا ادعا می کرد دولتش مشکل مالی ندارد اما در عمل، برای جبران کمبودهای مالی، بدون رعایت ترتیبات قانونی، به افراد و ارگانهای مختلف مجوز فروش نفت داده بود؟ پاسخ به این تناقض، حداقل خواسته ای است که انتظار می رود رییس دولت قبل به آن احترام بگذارد.
Share/Save/Bookmark


یاسین
۱۳۹۳-۰۷-۱۹ ۱۴:۵۹:۴۶
حرف بی منطق می زنید شما
در شرایط تحریم خیلی ترتیبات قانونی جواب نمیدهد
 
نیما
۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۱۴:۰۰:۵۵
یاسین جان
یاسین که نخوند ، یه بار دیگه متن رو بخون بعد نظر بده
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵