کد مطلب: 100093
 
رویترز گزارش داد:
صادرات نفت ایران به پایین‌ترین میزان در 2 سال گذشته خواهد رسید
 
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه خبر داده که صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه جاری میلادی (ماه مارس) به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته خواهد رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶
خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه خبر داده که صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه جاری میلادی (ماه مارس) به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته خواهد رسید.

به گزارش نکونیوز، رویترز به نقل از یک منبع آگاه که نام وی را منتشر نکرده است، خبر داده که خریداران نفت ایران در ماه مارس ۱.۹۴ میلیون بشکه در روز نفت از این کشور خریداری خواهند کرد که ۲۱ درصد نسبت به ماه گذشته میلادی (فوریه) کاهش نشان می‌دهد .میزان صادرات نفت ایران در مارس نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۷، ۲۶ درصد کاهش خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، این کاهش با وجود تلاش‌های ایران برای جلب مشتریان از جمله کاهش قیمت فروش رسمی و پیشنهاد افزایش تخفیف حمل محموله به هند روی می‌دهد.

صادرات نفت و میعانات ایران در مارس برای سومین ماه متوالی کاهش پیدا خواهد کرد و به پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته خواهد کرد. این کاهش به اوپک کمک خواهد کرد عرضه جهانی نفت را محدودتر کند و همچنین از قیمت‌های نفت که اخیرا به دلیل نگرانی‌های نسبت به افزایش تولید آمریکا افت کرده است، حمایت می‌کند.

محاسبات رویترز نشان می‌دهد که صادرات نفت ایران به بازارهای اصلی‌اش در آسیا ماه میلادی جاری به ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز بالغ برسد که یک سوم نسبت به فوریه کمتر خواهد بود و پایین‌ترین میزان صادرات نفت ایران به آسیا از نوامبر سال ۲۰۱۵ است.

ژاپن که چهارمین خریدار بزرگ نفت ایران است، در ماه میلادی جاری برای نخستین بار از مارس ۲۰۱۶ از ایران نفت خریداری نخواهد کرد. در این مورد منبع ناشناس به رویترز گفته است که مشخص نیست بعد از ماه مارس بیمه نفت‌کش‌هایی که نفت را از ایران به ژاپن حمل می‌کنند، تمدید خواهد شد یا خیر.

ایران سومین تولیدکننده نفت در اوپک پس از عربستان و عراق است و تولید نفت خام این کشور ماه‌ها است که در سطح 3.8 میلیون بشکه در روز تثبیت شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵