کد مطلب: 109490
 
کاهش تعداد دکل های نفت و گاز آمریکا برای دوزادهمین ماه متوالی
 
شرکت های انرژی آمریکایی تعداد دکل های نفت و گاز طبیعی فعال را در رکوردی بی سابقه برای دوازدهمین هفته متوالی کاهش دادند و برای نخستین بار از ابتدای ماه مارس تنها یک دکل نفتی را فعال کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴
به گزارش نکونیوز به نقل از گروه اقتصاد بین الملل فارس ، شرکت های انرژی آمریکایی تعداد دکل های نفت و گاز طبیعی فعال را به رکوردی بی سابقه برای دوازدهمین هفته متوالی کاهش دادند.
اما این شرکت ها یک دکل نفتی را فعال کردند که این اقدام برای نخستین بار از ابتدای ماه مارس صورت گرفته است زیرا بهبود قیمت نفت برخی از تولیدکنندگان را به تولید دوباره ترغیب کرده است.
بر اساس آمار خدمات انرژی بیکر هیوز، تعداد دکل های فعال نفت و گاز آمریکا به عنوان شاخص تولیدات آتی، دو دکل کاهش یافت و به ۲۵۱ دکل در هفته منتهی به ۲۴ جولای رسید که کمترین تعداد در تاریخ ثبت شمارش این دکل هاست.
سال گذشته در این زمان ۶۹۵ دکل فعال بود که اکنون ۷۳ درصد از آن زمان کمتر است.
تعداد دکل های نفتی فعال آمریکا به ۱۸۱ دکل افزایش یافته و تعداد دکل های گازی با کاهش ۳ دکلی به ۶۸ دکل رسیده است که رکورد کمترین تعداد را زده است.
بیش از نیمی از مجموع دکل های نفتی آمریکا در حوزه پرمیان در غرب تگزاس و شرق نیومکزیکو واقع شده اند.
با اینکه هنوز قیمت نفت آمریکا به علت شیوع کرونا کاهش ۳۳ درصدی از ابتدای سال را نشان می دهد اما به طور کلی قیمت نفت خام در سه ماه گذشته ۱۱۸ درصد افزایش یافته و در روز جمعه به حدود ۴۱ دلار در هر بشکه رسیده است.
تحلیلگران معتقدند که افزایش قیمت نفت، شرکت های انرژی را فعال کردن دکل های نفتی ترغیب می کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵