داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 95296
 
تبادل 31 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق
 
مسئول کمیته ارتقای کیفیت ارتباطات عتبات عالیات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: 31 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق، تا 15 آبان ماه ثبت شده و اکنون وضعیت ارتباطی بین دو کشور به صورت پایدار برقرار است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
مسئول کمیته ارتقای کیفیت ارتباطات عتبات عالیات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: 31 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق، تا 15 آبان ماه ثبت شده و اکنون وضعیت ارتباطی بین دو کشور به صورت پایدار برقرار است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، چهاردهم آبان ماه بود که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه های اجتماعی به تلاش ها برای برقراری سرویس اینترنت وای - فای در مسیر نجف به کربلا اشاره کرد و نوشت: تجهیزات توسط مراکز امنیتی عراق توقیف شد.
وی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برای برقراری سرویس وای فای در مسیر نجف به کربلا تلاش زیادی صورت گرفت اما متاسفانه هیات اتصالات عراق با وجود تعهدات وزارت ارتباطات آن کشور در این موضوع مجوز لازم را صادر نکرد و با وجود پیگیری های وزیر کشور و بنده و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، تجهیزات وای فای توسط مراکز امنیتی عراق توقیف شد.
با این حال و براساس گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسماعیل رادکانی روز چهارشنبه درباره میزان ترافیک مبادله شده بین ایران و عراق در ایام اربعین حسینی، گفت: از ابتدای آبان ماه و آغاز حرکت زائران، تا نیمه شب 15 آبان ماه، 31 میلیون دقیقه ترافیک مکالمه بین ایران و عراق مبادله شده است.
وی تصریح کرد: از این حجم مبادله 19 میلیون دقیقه ترافیک صادره از ایران و 12 میلیون دقیقه نیز ترافیک وارده از عراق است.
رادکانی بیشترین حجم تبادل ترافیک را مربوط به 14 آبان ماه عنوان کرد و افزود: در این روز بیش از 5 میلیون دقیقه ترافیک بین دو کشور ایران و عراق مبادله شده است.
این مسئول تاکید کرد: سیم کارت های ایرانی فعال در عراق تا 15 آبان ماه به بیش از یک میلیون و 900 هزار سیم کارت رسیده که از این تعداد 60 درصد همراه اول، 36 درصد ایرانسل و 4 درصد نیز برای شرکت رایتل است.
وی تصریح کرد: اکنون وضعیت ارتباطات در منطقه به صورت پایدار برقرار است و تا کنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵