۱
 
کد مطلب: 42753
 
مشعل گاز در مرز عراق اردیبهشت ماه روشن می شود
 
ساخت خط لوله ٤٨ اینچ صادرات گاز به عراق هم اکنون ٩٨ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه سال آینده مشعل گاز مرز ایران و عراق روشن می شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۰
ساخت خط لوله ٤٨ اینچ صادرات گاز به عراق هم اکنون ٩٨ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه سال آینده مشعل گاز مرز ایران و عراق روشن می شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به منطقه نفت شهر، مدیرعامل گروه تخصصی نیروگستر در بازدید معاون وزیرنفت از عملیات ساخت خط لوله گفت: «عملیات ساخت خط لوله صادرات گاز به عراق با روی کار آمدن تیم جدید در وزارت نفت فعال شد و فعالیتهای اجرایی به صورت چشمگیری افزایش یافت».

امان الله زارع افزود: اجرای این پروژه از بهمن ماه پارسال از EPBF به EPB تغییر کرد و «براساس توافقهایی که انجام شده است تا پایان اردیبهشت ماه، مشعل گاز را در مرز، روشن می کنیم».

وی یادآور شد: این پروژه در خاک عراق نیز تا نیروگاه منصوریه اجرا شده است.

به گفته وی ٤٠ درصد از پیشرفت این خط لوله صادراتی در سال ٩٣ محقق شده است.

به گزارش شانا، خط لوله ١٠٠ کیلومتری صادرات گاز به عراق در چارمله در استان ایلام آغاز و در نفت شهر (مرز ایران و عراق) پایان می یابد.

بر پایه این گزارش حجم گازرسانی به عراق با صادرات روزانه چهار میلیون مترمکعب آغاز و امکان افزایش این مقدار تا ٤٠ میلیون مترمکعب در فصول گرم سال نیز وجود دارد.

پیشرفت ٧٦ درصدی ساخت خط ششم سراسری

مدیرعامل گروه تخصصی نیروگستر با بیان این که ساخت خط ششم سراسری هم اکنون ٧٦ درصد پیشرفت دارد، تاکید کرد: «این خط سراسری تا پایان شهریور ماه به بهره برداری می رسد».

زارع یادآور شد: از خط ششم سراسری یک انشعاب برای نفت شهر، یک انشعاب برای دهگلان، یک انشعاب برای آبدانان و یک انشعاب نیز برای دهلران گرفته می شود.

وی تصریح کرد: ٢٤ درصد از پیشرفت این خط لوله در سال ٩٣ محقق شده است.

به گزارش شانا، خط ششم سراسری از پارس جنوبی آغاز و پس از عبور از استان خوزستان در استانهای لرستان و کرمانشاه ادامه می یابد و در نهایت به دهگلان می رسد.

بر پایه این گزارش، از خط ششم سراسری یک انشعاب برای صادرات گاز به عراق گرفته شده که با اجرای این انشعاب امکان افزایش حجم صادرات گاز به عراق فراهم می شود.
Share/Save/Bookmark


jojo
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۰۸:۳۷:۳۱
همش چرته من خودم تو این پروژه کار میکنم به دلیل حقوق پایین پرسنل و کارشناسان کل پروژه 18 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که تا سال 96هیچ مشعلی روشن نخواهدشد.ضمنآبانکلان نه دهگلان.
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵