داخلی باشما خبر
۲
 
کد مطلب: 95278
 
درددل یک سپرده گذار موسسه ثامن الحجج
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۱
ضمن تمجید از اقدام دیرهنگام روسای محترم سه قوه کشور و جلوگیری از وقوع یک بحران اجتماعی بزرگ، بعنوان یک مالباخته مستأصل موسسه ثامن الحجج (ع) باید بگویم بجز عده ای که تا سقف ۳۵ میلیون تومان دریافت کردند، بقیه سپرده گذاران متوسط و کلان پس از دو سال توقف در پرداخت سود، صرفا ۳۵ میلیون تومان بعنوان بخشی جزئی از پولشان را در قبال امضای تعهدنامه ترکمنچای درخواستی بانک عامل (پارسیان) مبنی بر عدم درخواست و پیگیری بقیه اصل و سود سپرده گذاری تا ۱۰ ، ۱۴ و ۱۷ ماه به ناچار تعهد دادند!
چه کسی پاسخگوی ۱۲ سال نمایش تابلوهای موسه ثامن تحت نظارت بانک مرکزی بر سر در بالغ بر ۵۰۰ شعبات آن موسسه در سراسر کشور است؟
چه نهادی پاسخگوی اعتماد از دست رفته مردم به ارکان حکومتی خواهد بود؟
چه نهادی باید پاسخگوی هتک حرمت ثامن الحجج (ع) لقبی که از هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان برای کلاهبرداری استفاده شد، می باشد ؟
چه کسی پاسخگوی سپرده گذارانی است که از روی بیکاری و احتیاج به پول، خانه و مأمن زندگیشان را جهت اخذ چندر غاز سود در موسسات گذاشتند تا جلوی زن و بچه هایشان شرمنده نباشند، می باشد! ؟
چه نهادی پاسخگوی فروپاشی خانواده ها تحت لوای اقتصاد اسلامی حاکم بر کشور است؟؟؟
کدام اشخاص و نهادهایی اصل پول وسود این سالهای سپرده گذاران را بالا کشیده است ؟ !؟
و دهها سوال دیگر...
دستگاه قضایی تا کنون به مالباختگان اجازه شکایت از آقای سیدابوالفضل میرعلی مدیرعامل و سایر اعضای هیئت مدیره را نداده است!
اکنون روسای محترم سه قوه بویژه دستگاه قضا بعنوان مدعی العموم باید ضمن دفاع همه جانبه از حقوق مالباختگان ضمن تامین اعتبار از هر محلی، کلیه خسارات وارده به سپرده گذاران منجمله اصل سپرده وسود ۳۰ درصدی سالانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم محاسبه بدون فوت وقت به طلبکاران موسسات پرداخت نماید و در فرصت لازم نسبت به رسیدگی به تخلفات و جرائم موسسات و برگشت مبالغ به خزانه کشور اقدام لازم بعمل آید.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۲:۳۶:۵۳
اعلام شده که مطالبات سپرده گذاران سه هزار میلیارد تومان است و پنج هزار میلیارد تومان برای آزادی از بازداشت آقای میرعلی مدیرعامل این موسسه وثیقه گذاشته شده است پس باید پول مردم از این وثیقه داده شود چون طلب مردم است و کسی که ضمانت کرده باید تاوان ضمانتش را بدهد
 
۱۳۹۶-۰۸-۲۰ ۱۰:۱۹:۳۹
بعد از دوسال توقیف و غارت سپرده های سپرده گذاران سیاه بخت هردم از این باغ خبری می رسد که ما داریم براتون کار می کنیم، آسوده خیال باشید !
این هم از بازیهای جدید بانک مرکزی، هیأت تسویه و بانک پارسیان برای اطاله بیشتر و وقت خریدن و کشیدن رس پول سپرده گذاران نگون بخت است !
بیچاره ملتی که برای مدت 12 سال به تابلوی های موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج(ع)، تحت نظارت بانک مرکزی بر سر درب 550 شعبه در کلیه مراکز استان و شهرهای بزرگ و کوچک سراسر کشور اعتماد کردند و اندک سرمایه یا کل زندگیشان را برای گرفتن چندر غاز سود و حیات و بقاء در ام القرای جهان اسلام به این موسسه که لقب هشتمین امام و پیشوای شیعیان جهان را به یدک می کشد، سپردند!
همه ما می دانیم که موسسه مذکور با داشتن اموال غیر منقول نجومی نظیر املاک تجاری، اداری، مسکونی، هتل، زمین های مرغوب و اموال غیر منقول بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان دارایی دارد که با توقیف آنها، قرار بود از سال گذشته بفروش برسد. لیکن هیچ گونه اطلاع رسانی و شفافیتی در این زمینه تاکنون بعمل نیامده است.
همچنین دستگاه قضایی به مالباختگان اجازه شکایت از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره موسسه ثامن را نداده است! انتظار است هیئت تسویه و دستگاه قضا بعنوان مدعی العموم ضمن دفاع همه جانبه از حقوق مالباختگان کلیه خسارات وارده به سپرده گذاران منجمله بازگرداندن اصل سپرده و پرداخت سود 30 درصدی سالانه به همراه ضرر و زیانهای وارده و خسارات تأخیر تأدیه بر اساس نرخ تورم را محاسبه و سریعا به طلبکاران موسسه پرداخت نماید.
(جمعی از سپرده گذاران مفلوک و مقروض موسسه ثامن الحجج)
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵