کد مطلب: 101074
 
مخالفت مجدد گاز با حذف آبونمان
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز تاکید کرد «حذف آبونمان و میزان بودجه تعیین شده برای امسال پذیرفتنی نیست و در صورتی که قانون بودجه امسال اصلاح نشود، این شرکت قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود».
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۹
مدیرعامل شرکت ملی گاز تاکید کرد «حذف آبونمان و میزان بودجه تعیین شده برای امسال پذیرفتنی نیست و در صورتی که قانون بودجه امسال اصلاح نشود، این شرکت قادر به انجام وظایف خود نخواهد بود».
به گزارش دوشنبه وزارت نفت، «حمیدرضا عراقی» گفت: پروژه‌های شرکت ملی گاز فقط در صورت تامین منابع مالی اجرا می شود.
وی که معاون وزیر نفت در امور گاز است، افزود: شرکت ملی گاز در پنج سال گذشته از محل بودجه بند «ق» تبصره ۲ بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور موفق به گازرسانی به بیش از ۱۲ هزار روستا شد.
وی به مذاکرات این شرکت و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره تامین منابع مالی شرکت ملی گاز اشاره کرد و درباره حذف آبونمان از قبوض گاز مشترکان که پارسال با حکم دیوان عدالت اداری اجرایی شد، توضیح داد: حذف آبونمان از سوی شرکت ملی گاز پذیرفتنی نیست، زیرا بدون منابع مالی نمی‌توانیم به کار خود ادامه دهیم.
وی گفت: مجلس و دولت می‌دانند شرکت ملی گاز در پنج سال گذشته به دلیل داشتن نیروی انسانی متخصص و متعهد و نیز به دلیل تامین منابع مالی از محل بند «ق» تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳، شرکت موفقی در انجام وظایف خود بود اما کمبود منابع مالی سبب توقف این شرکت در اجرای طرح‌ها می شود.

** اجرای خطوط لوله گاز صادراتی میان ایران و عمان
مدیرعامل شرکت ملی گاز درباره اجرای خطوط لوله گاز صادراتی میان ایران و عمان توضیح داد: این طرح در مرحله انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار است که احتمال دارد اجرای بخش خشکی تا جاسک به شرکت ملی گاز واگذار شود.
به گزارش ایرنا، دیوان عدالت اداری نوزدهم آذرماه پارسال اعلام کرد دریافت آبونمان قبوض گاز، مستند قانونی نداشته و غیرقانونی است، بنابراین باید حذف شود.
همچنین دیوان عدالت اداری در نامه ای، شرکت ملی گاز را به استرداد مبالغ دریافتی از مشترکان تحت عنوان آبونمان از تاریخ صدور رای مکلف کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵