تفاهم ایران و عراق برای دو میدان

8 مرداد 1396 ساعت 18:24

وزیر نفت عراق از امضای تفاهم‌نامه بین ایران و عراق برای توسعه دو میدان مشترک نفتی طی امسال یا سال آینده خبر داد.


وزیر نفت عراق از امضای تفاهم‌نامه بین ایران و عراق برای توسعه دو میدان مشترک نفتی طی امسال یا سال آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، جبار علی حسین اللعیبی، وزیر نفت عراق پس از دیدار با بیژن زنگنه، وزیر نفت در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار مذکور اظهار کرد:نشست امروز در چارچوب نشست پیشین و برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در صنایع نفت و گاز بود.

وی با تاکید بر اینکه این که روابط تهران-بغداد بسیار مستحکم است، افزود: ما در این دیدار درباره همکاری‌های مشترک در خصوص انتقال نفت کرکوک به پالایشگاه‌های ایران بحث کردیم.همچنین در زمینه برداشت از میدان‌های مشترک نفتی صحبت کردیم و پیشرفت خوبی در مذاکرات داشتیم و قرار شده است که کمیته‌های فنی دوطرف بیش از پیش فعال شوند. امسال یا سال آینده تفاهم‌نامه مشترکی در زمینه تولید نفت از دو میدان مشترک (خرمشهر و نفت شهر جنوبی) امضا خواهد شد.

وزیر نفت عراق بهره برداری از گاز عراق، آموزش کارآموزان، ارسال تجهیزات ایران به عراق و انتقال گاز ایران به بغداد و بصره را محورهای مورد مذاکره با وزیر نفت ایران عنوان کرد و افزود: جلسه امروز در تکمیل سفر پارسال وزیر نفت ایران به بغداد است تا بتوانیم به نتایج مطلوب طرفین دست یابیم.در دیدار امروز همچنین به بازار جهانی نفت نیز پرداختیم و خواستار این شدیم همکاری‌هایمان در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بیشتر شود. این سفر بسیار خوب و پربار بوده است.

اللعیبی درمورد اینکه آیا ایران و عراق در اوپک برای تثبیت و افزایش قیمت جهانی نفت با هم همکاری خواهند کرد، توضیح داد: عراق به‌طور کامل به مصوبه‌های اوپک احترام می‌گذارد و ما از طرف دولت عراق دستور داریم که باید به مصوبه‌های اوپک پایبند باشیم.


کد مطلب: 89927

آدرس مطلب: http://neconews.com/vdcefo8v.jh8owi9bbj.html

نکونیوز
  http://neconews.com