کد مطلب: 83074
 
اینفوگرافی
مشتریان نفت پیش و پس از تحریم
 
صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه مارس کاهش یافته و به ۲.۳۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳
پلتس آمار مربوط به صادرات و تولید نفت ایران را منتشر کرده که طبق آن صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه مارس کاهش یافته و به ۲.۳۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران در ماه فوریه ۲.۴۱ میلیون بشکه در روز بوده است.
به گزارش نکونیوز، علی‌رغم کاهش صادرات نفت، تولید نفت ایران در ماه مارس افزایش یافته و از ۳.۷۵ میلیون بشکه در روز به دلیل آغاز تولید از میدان آذر و لایه نفتی پارس جنوبی به ۳.۷۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.
پلتس برآورد کرده است که نفت ذخیره‌شده ایران بر روی دریا از ۴۰ میلیون بشکه در اوایل سال گذشته میلادی به حدود ۵ میلیون بشکه رسیده است. این بدان معناست که ایران برای افزایش سهم بازار خود در ماه‌های گذشته، نفت‌ذخیره شده در نفت‌کش‌ها را صادر کرده است.
صادرات نفت ایران به کشورهای آسیایی در ماه مارس افزایش یافته و به ۱.۶۸۵ میلیون بشکه در روز رسیده است. ایران در ماه فوریه ۱.۴۴۲ میلیون بشکه نفت به آسیا صادر کرده بود. علت افزایش صادرات نفت ایران به آسیا، افزایش صادرات به هند است چیزی که در ادامه ممکن است به دلیل اختلافات بر سر توسعه میدان گازی فرزاد ب، کاهش یابد.
صادرات نفت ایران به اروپا نیز در ماه مارس کاهش یافته و از ۶۲۹ هزار بشکه در روز به ۵۲۳ هزار بشکه در روز رسیده است. ترکیه و ایتالیا مشتریان اصلی نفت ایران در اروپا هستند.
اینفوگرافی زیر میزان صادرات و خریداران نفت ایران پیش از تحریم‌ها در سال ۲۰۱۱ و در حال حاضر را نشان می‌دهد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
 
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵