کد مطلب: 78281
 
در هوای بارانی امروز صورت گرفت:
تجمع فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت مقابل مجلس
 
جمعی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به توقف فرآیند جذب فارغ‌التحصیلان این دانشگاه توسط وزارت نفت، امروز در هوای بارانی در مقابل مجلس تجمع کردند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
جمعی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به توقف فرآیند جذب فارغ‌التحصیلان این دانشگاه توسط وزارت نفت، امروز در هوای بارانی در مقابل مجلس تجمع کردند.
به گزارش نکونیوز، جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در هوای بارانی با تجمع در مقابل مجلس به توقف فرآیند جذب فارغ‌التحصیلان گروه «الف» این دانشگاه توسط وزارت نفت اعتراض کردند. فرآیند جذب فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت حدود ۲۰ ماه است که متوقف شده است.
فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در این تجمع پلاکاردهایی با شعارهای «خلف وعده با چه تدبیری؟ نخبه‌کشی با چه تفسیری؟» در دست داشتند و از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درخواست داشتند تا شکایت آن‌ها را بررسی کند.
فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت پیشتر بابت عدم استخدام خود توسط وزارت نفت به سازمان بازرسی کل کشور شکایت کرده بودند. آن‌ها پیش از این نیز چندین نوبت مقابل مجلس تجمع کرده بودند.
فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت پیش از تجمع امروز در بیانیه‌ای وضعیت خود را تشریح کرده بودند. در بیانیه دانشجویان صنعت نفت آمده است:
«پس از حدود ۲۰ ماه خلف وعده آشکار وزارت نفت در قبال موضوع جذب فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت، هفته گذشته شکایت از وزارت نفت به سازمان بازرسی کل کشور در دستور کار قرار گرفت تا روند پیگیری حق جذب فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت وارد مرحله جدیدی شود. در هفته جاری نیز، شکایتی تنظیم و تقدیم کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گردید تا این نهاد نیز همگام با سازمان بازرسی کل کشور به موضوع خلف وعده وزارت در جذب فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت ورود پیدا کند و جنبه‌های مختلف موضوع از منظر حقوقی و قانونی روشن گردد.
در ادامه با شکایت به دیوان عدالت اداری، پای این نهاد نظارتی نیز به موضوع مذکور باز خواهد شد تا پیگیری‌ها شتاب بیشتری گرفته و معضل بیکاری که درنتیجه بدعهدی وزارت نفت مدت‌هاست گریبانگیر دانشجویان و فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت شده؛ حل و فصل گردد. لازم به ذکر است که در تمام پیگیری های صورت گرفته در طول این ۲۰ ماه، احقاق کامل حق، پایبندی به تمام تعهدات و عدم عطف به ماسبق نمودن قوانین و مقررات جدید تنها خواسته دانشجویان و فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت بوده است و مسلم است که در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد.»

عکس‌ها از منابع مختلف گردآوری شده‌اند.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵