داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 85430
 
اول هفته روحانی نرفته!
 
آخرِ هفته شد و روحانی نه‌تنها نرفت، بلکه زیر پایش به پشتوانه آرای بیشتر مردمی سفت‌تر شد و این است قدرت رأی مردم و نتیجه حضور حداکثری آنها در عرصه تعیین سرنوشتشان.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
آخرِ هفته شد و روحانی نه‌تنها نرفت، بلکه زیر پایش به پشتوانه آرای بیشتر مردمی سفت‌تر شد و این است قدرت رأی مردم و نتیجه حضور حداکثری آنها در عرصه تعیین سرنوشتشان.


به گزارش ایسنا، «عصر ایران» می‌نویسد: یکی از شعارهای انتخاباتی حامیان ابراهیم رئیسی در واپسین روزهای تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این بود: «آخر هفته روحانی رفته».

این شعار انتخاباتی که «الحق والانصاف» قافیه‌بندی و «ضرب» خوبی دارد، در اجتماع هزاران نفری حامیان رئیسی در مصلای تهران سر داده شد و سپس در دو سه روز مانده به روز انتخابات در محافل و اجتماعات اصولگرایان حامی رئیسی به طور مداوم و با شور و شعف خاصی تکرار می‌شد.

این شعار انتخاباتی تا حدی حامیان رئیسی و محافل اصولگرای مخالف دولت حسن روحانی را به وجد آورده بود که حتی یک روزنامه مخالف دولت، این شعار را به عنوان تیتر یک با حروف درشت در صفحه نخست خود کار کرد.

همچنین هزاران نفر از حامیان رئیسی در فضای مجازی با الهام از این شعار انتخاباتی «هشتگی» تحت عنوان «# روحانی برو» درست کرده بودند و مطالب خود علیه رئیس‌جمهور یازدهم را به این هشتگ انتخاباتی الصاق می‌کردند.

انتخابات تمام شد و این شعار تنها یک آرزوی دست‌نیافتنی برای اصولگرایان مخالف دولت روحانی شد. نتایج اولیه از شمارش آرای انتخابات 29 اردیبهشت نشان‌دهنده پیروزی تقریباً قطعی روحانی با فاصله‌ای معنادار با رقیب اصولگرایش است.

حالا چه کسی مانده و چه کسی رفته را نتایج انتخابات مشخص کرده است؛ روحانی چهار سال دیگر در انتهای خیابان پاستور در جایگاه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور خواهد بود و رقیب اصولگرایش با آرزوی دست یافتن به جایگاه روحانی وداع خواهد کرد.

روحانی ماند و خواهد ماند و رقیب اصولگرای او باید به شهر و دیار خود برود؛ اصولگرایان نیز باید با واقعیت یک روحانی به مراتب محبوب‌تر و قوی‌تر از دوره چهار سال گذشته، کنار آمده و آن را بپذیرند و اخلاق حکم می‌کند دست‌کم اگر با دولت دوازدهم همکاری نمی‌کنند؛ چوب لای چرخ دولت منتخب اکثریت مردم ایران نیز نگذارند.

آخر هفته شد و روحانی، نه‌تنها نرفت بلکه زیر پایش به پشتوانه آرای بیشتر مردمی سفت‌تر شد و این است قدرت رأی مردم و نتیجه حضور حداکثری آنها در عرصه تعیین سرنوشتشان.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵