کد مطلب: 66530
 
ازسرگیری تولید نفت در کانادا
 
پس از فرونشاندن آتش در منطقه مرکزی انرژی کانادا، فعالیتهای تولیدی ازسرگرفته شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
پس از فرونشاندن آتش در منطقه مرکزی انرژی کانادا، فعالیتهای تولیدی ازسرگرفته شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مجموعه شرکتهای اویل سندز (Oil Sands) واقع در منطقه مرکز انرژی کانادا، فورت مک موری (Fort McMurry)، از روز سه شنبه و پس از یک هفته تعطیلی به دلیل آتش سوزی، فعالیت خود را آغاز کردند.

مقامات ارشد صنعتی و دولتی اعلام کردند که تولید در قسمتهای بیشتر این ناحیه باید بزودی از سر گرفته شود. فعالیت تاسیسات منطقه شمال مرکز انرژی کانادا که به دلیل دود غلیظ متوقف شده بودند ظرف چند روز آینده به شکل عادی برخواهد گشت.

شرکت شل نخستین شرکتی است که پس از این حادثه فعالیت خود را در مرکز منطقه اویل سندز کانادا آغاز کرد. شرکت انبریج نیز در حال بازرسی تاسیسات و آماده شروع مجدد فعالیتهای این شرکت است.

راشل نوتالی، نخست وزیر منتخب آلبرتا در جلسه ای یک روزه با حضور تنی چند از مدیران شرکتهای این منطقه گفت: باید تلاش کنیم تا فعالیت شرکتهای آلبرتای شمالی را به شکل اول برگردانیم.

پس از بررسیهای یک تیم بازرسی به رهبری نوتالی، مشخص شد که خسارات در این شهر کمتر چیزی بود که در ابتدا از آن هراس داشتند و حدود ٩٠درصداز خانه ها پس از این آتش سوزی وسیع سالم ماندند.

اما ٨٨ هزار نفر ساکنان این منطقه که هفته گذشته به سرعت مجبور به تخلیه این منطقه و مهاجرت به ادمونتون، مرکز استان آلبرتا شدند هنوز نمی توانند به خانه های خود باز گردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵