کد مطلب: 85700
 
میزان صادرات گازوییل و نفت کوره
 
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از صادرات روزانه 64 میلیون لیتر گازوییل و نفت کوره در سال 1395 خبر داد و گفت: با توسعه دادن شبکه گازرسانی و وارد مدار شدن پنج فاز پارس جنوبی، همه نیروگاه‌ها از نیمه دوم امسال از سوخت مایع بی نیاز می‌شوند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۵
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از صادرات روزانه 64 میلیون لیتر گازوییل و نفت کوره در سال 1395 خبر داد و گفت: با توسعه دادن شبکه گازرسانی و وارد مدار شدن پنج فاز پارس جنوبی، همه نیروگاه‌ها از نیمه دوم امسال از سوخت مایع بی نیاز می‌شوند.

به گزارش سه شنبه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، «منصور ریاحی» افزود: طبق پیش‌بینی‌ها امسال صادرات گازوییل و نفت کوره به روزانه تا 600 هزار بشکه در روز می رسد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ادامه داد: این شرکت پارسال روزانه تا 220 میلیون لیتر فرآورده در کشور توزیع کرد.
وی یادآوری کرد: پارسال با توجه به سرمای شدید در بیشتر مناطق کشور، قطع گاز از سوی شرکت ترکمنستانی و خروج 60 میلیون مترمکعب گاز از مدار تولید، فشار مضاعفی بر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی وارد شد که با هدایت وزیر نفت توانستیم بحث سوخت‌رسانی در سراسر کشور را بدون هیچ مشکلی مدیریت کنیم.
ریاحی افزود: پارسال در پی اجرای سیاست های توسعه شبکه گازرسانی در کشور، برای نخستین بار در عمر 107 ساله صنعت نفت، به صادرات پایدار فرآورده‌های نفتی دست یافتیم.
وی گفت: با پیگیری و همت دولت تدبیر و امید امسال تولید مستمر بنزین در کشور با بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس را شاهدیم.
به گفته وی، دستیابی به خودکفایی در تولید بنزین و تلاش برای پیوستن به باشگاه صادرکنندگان بنزین در دولت به طور جدی ادامه دارد و ‎تا پایان امسال با بهره‌برداری کامل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس از واردات بنزین بی نیاز و وارد باشگاه صادرکنندگان می شویم.
ریاحی اعلام کرد تولید فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس وارد مدار شده است و به زودی 12 میلیون لیتر بنزین یورو4 و چهار میلیون لیتر نفت گاز یورو4 برای توزیع وارد مدار می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران اضافه کرد: شهرهای بزرگ به‎ویژه مراکز استان‌ها در اولویت توزیع بنزین یورو4 پالایشگاه ستاره خلیج فارس قرار دارند و در کنار آن بدون شک شهرهای همجوار مرکز استان‌ها نیز زیر پوشش بنزین یورو4 قرار می گیرند.
وی ادامه داد: اکنون بنزین یورو4 در هشت کلانشهر کشور و بسیاری از شهرهای همجوار این کلانشهرها توزیع می شود.
به گزارش ایرنا، با توسعه فازهای پارس جنوبی و افزایش تولید گاز کشور، مصرف سوخت در نیروگاه ها و صنایع عمده از سوخت مایع به گاز تغییر کرده است.
با توجه به کاهش مصرف سوخت مایع در داخل کشور، امکان صادرات این فراورده ها نیز فراهم شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵