داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 55604
 
پایان خرید تضمینی چای
 
رییس سازمان چای از پایان برداشت برگ سبز چای خبر داد و گفت: میزان برداشت برگ سبز چای 33 درصد و درآمد چایکاران 52 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۶
رییس سازمان چای از پایان برداشت برگ سبز چای خبر داد و گفت: میزان برداشت برگ سبز چای 33 درصد و درآمد چایکاران 52 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است.
 
محمد ولی روزبهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: آمار نهایی خرید برگ سبز چای درجه یک که از اردیبهشت‌ امسال آغاز شده بود و هفته قبل به پایان رسید 32 هزار و 399 تن و میزان خرید برگ سبز چای درجه دو نیز 54 هزار و 429 تن بوده است.
 
وی اعلام کرد: در امسال در مجموع 86 هزار و 828 تن برگ سبز چای از چایکاران دو استان شمالی کشور به صورت تضمینی خریداری شده است.
 
روزبهان ارزش چای خرید تضمینی شده از چایکاران را 1365 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تاکنون 892 میلیارد ریال بابت خرید برگ سبز چای به چایکاران پرداخت شده است.
 
رییس سازمان چای گفت: میزان خرید تضمینی برگ سبز چای نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش یافته است. همچنین درآمد چایکاران نسبت به سال گذشته 52 درصد بیشتر شده است.
 
روزبهان اضافه کرد: شرایط مساعد آب و هوایی و رغبت چایکاران به تولید بیشتر به دلیل پرداخت به موقع مطالبات و همچنین افزایش 71 درصدی بهای برگ سبزچای در دو سال گذشته، تغذیه و هرس باغ های چای از دلایل افزایش برداشت برگ سبزچای در گیلان و مازندران است.
 
به گفته رییس سازمان چای امسال بیش از 19 هزار تن چای خشک در کارخانه های فرآوری گیلان و مازندارن تولید شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵