داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 76674
 
شب بی قراران حسینی در مرز مهران
 
شب بی قراران حسینی در مرز مهران دیرپایید و ده ها هزار زائران ایرانی همچنان به امید بازگشایی مرز و ورود به خاک عراق به انتظار نشسته اند و حاضر به ترک منطقه نیستند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۴
شب بی قراران حسینی در مرز مهران دیرپایید و ده ها هزار زائران ایرانی همچنان به امید بازگشایی مرز و ورود به خاک عراق به انتظار نشسته اند و حاضر به ترک منطقه نیستند.
به گزارش خبرنگاران اعزامی ایران به منطقه مرزی ، 50 تا 70 هزار نفر پنجشنبه شب را در فاصله پل زائر شهر مهران تا نقطه صفر مرزی فاصله ای حدود 11 کیلومتر را به انتظار بازگشایی مرز به صبح رساندند.
برخی خبر ها حاکیست که شماری از زائران ، بی قرار و بدون بازگشایی مرز تلاش داشتند که بصورت غیر قانونی وارد خاک عراق شوند.
نیروهای انتظامی مردم را به آرامش دعوت کرده و از آنان خواسته اند که با حفظ امنیت منتظر تصمیمات قانونی باشند و از هرگونه رفتار احساسی و درو از شان زائر حسینی دوری کنند.
برخی از زائران از کمبود امکانات در کنار مرز گله داشتند اما در عین حال تاکید کردند که که زائر حسنیی در سوگ آن امام همام همه ی کمبودها را با جان و دل خریدار است و در انتظار ورود به خاک عراق و دیدار مرقد آن امام آزاده هستیم.
گزارش ایرنا، مقامات عراقی صبح پنجشنبه مرز زرباطیه مقابل مرز بین المللی مهران را بستند و اجازه ورود به این کشور را به زائران ندادند.
این تصمیم از ساعت 6 و 30 دقیقه بامداد به وقت ایران از سوی عراق اتخاذ شد و علت آن نبود امکانات و ناتوانی این کشور در ارائه خدمات به شمار زیاد زائران ایرانی اعلام شد.
مسئولان کشورمان رایزنی با طرف عراقی برای لغو این تصمیم را آغاز کردند ولی همچنان با مخالفت مرزبانان عراقی ؛ هیچ زائر ایرانی حق ورود به این کشور را از مرز زرباطیه ندارد.
به گزارش ایرنا، براساس پیش بینی ها، در اربعین امسال بیش از 2میلیون زائر مسیر ایلام - عراق را به دلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا برای تردد انتخاب می کنند.
مرز بین المللی مهران در فاصله 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵