داخلی اقتصاد خبر
۱
 
کد مطلب: 18704
 
انحصار تولید پسته شکسته می‌شود
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با کشت پسته در برخی استانهای کشور به صورت پایلوت که نتیجه مناسبی هم داشته است، انحصار کشت پسته در یک استان شکسته می‌شود.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۲۰
ناصر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اعلام این خبر اظهار داشت: اکنون کشت پسته در برخی استانهای کشور به صورت پایلوت انجام می‌شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: ظرفیت‌ سنجی تمام استان‌ها برای امکان کشت دومین محصول ارزآور بعد از نفت انجام شده است و به صورت پایلوت کشت می‌شود.
توکلی گفت: کشت پسته در استانهای قزوین، فارس به خوبی جواب داده است و در سایر استانها نیز توسعه می‌یابد.
طی سالهای گذشته کشت پسته محدود به استان کرمان و شهرستان رفسنجان بوده و به ندرت تلاش شده است تا کشت پسته به خارج از این استان سرایت کند. 
اخیراً طی بازدید از استان اردبیل ملاحظه شد کشاورزان به صورت خودجوش به کشت این محصول به صورت آزمایشی روی آورده‌اند و محصول قابل قبولی نیز برداشت می‌کردند.

*بررسی کشت پسته در حاشیه دریاچه ارومیه

معاون امور تولیدات گیاهی وزیر جهاد کشاورزی از بررسی طرح کشت پسته در حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد و گفت:به دلیل شوری خاک اطراف این دریاچه و شورپسند بودن این گیاه کشت آن بسیار مناسب خواهد بود و این طرح بررسی می‌شود.
Share/Save/Bookmark


حسن
۱۳۹۲-۰۵-۰۵ ۱۰:۱۷:۳۱
عزیزم همه جا میشه پسته تولیدکرد ولی کیفیت پسته رفسنجان فرق میکنه-خودامریکاهم پسته تولید میکنه ولی کیفیت پسته رفسنجان رو نداره-عزیز بفکر کیفیت باش تا کمیت-خودتونم اذیت نکنید فقط منطقه رفسنجان با ویژگی اب وهوای خاصش باعث تولید پسته باکیفیت عالی میشه-درضمن تولید پسته در رفسنجان مربوط به الان که نیست مربوط به چند قرن پیشه-اگه تواننستید پسته ی با کیفیت رفسنجان تولید کنید بسم الله خودت امریکاهم هنوز نتوانسته
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵