داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 53264
 
افزایش بهای اوراق مسکن
 
نرخ اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه با روند نزولی مواجه شده بود، در هفته اخیر اندکی افزایش را تجربه کرد و به محدوده ی 73 هزار تومان بازگشت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۶
نرخ اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه با روند نزولی مواجه شده بود، در هفته اخیر اندکی افزایش را تجربه کرد و به محدوده ی 73 هزار تومان بازگشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه روند نزولی آغاز کرده و به دلیل رکود حاکم در بخش مسکن و کاهش تقاضا در سراشیبی نزول قرار گرفته بود، در هفته گذشته با رشد مواجه شد و مجددا به بالای 70 هزار تومان بازگشت؛ به این ترتیب قیمت " تسه" های مختلف در فرابورس از محدوده 70 هزار تومان در هفته ابتدایی شهریور ماه فاصله گرفت و به قیمت 73 هزار تومان رسید و با افزایش نسبی تقاضا مواجه شد.

بررسی وضعیت اوراق "تسه" در فرابورس نشان می‌دهد که قیمت اوراق تسه اردیبهشت، تیر و مرداد 1394 در محدوده 73 هزار تومان در حال معامله است، و "تسه" سال گذشته در قیمت های کمتری معامله می شود؛ به طوری که "تسه" اسفند 72 هزار تومان، دی 73 هزار تومان، آبان و مهر 72 هزار تومان، شهریور 73 هزار تومان، مرداد 71 هزار تومان، تیر 73 هزار تومان و خرداد و اردیبهشت 72 هزار تومان معامله می شود.

ادامه‌دار شدن رکود حاکم در بازارها به خصوص بازار مسکن، افزایش پیدا نکردن وام مسکن و در کنار آن مطرح شدن موضوع اخذ مالیات از مسکن عواملی است که افت تقاضا و کاهش قیمت این اوراق را در روزهای اخیر رقم زده است.

به گزارش ایسنا، اوراق تسهیلات مسکن اوراقی است که متقاضیان استفاده از انواع تسهیلات مسکن باید در ازای هر 500 هزار تومان، یک برگه حق تقدم تسهیلات مسکن خریداری کرده و به بانک مسکن ارائه کنند، یعنی برای دریافت وام 45 میلیونی مسکن باید 90 ورقه حق تقدم تسهیلات به ملبغ شش میلیون و 570 هزار تومان خریداری شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵