فرخ نژاد که خود زاده آبادان است، به عنوان دبیر افتخاری جشنواره سینمای جوان منطقه اروند، در یک نشست خبری، پیکان انتقادات خود را در مورد وضعیت فرهنگی شهرآبادان به سمت وزارت نفت نشانه رفت
 
 
۱
 
کد مطلب: 43201
 
انتقادات صریح حمید فرخ‌نژاد از وزارت نفت
مسئولان نفت بیلان بدهند برای آبادان چه کرده اند؟
 
حمید فرخ‌نژاد بازیگر مطرح سینما ضمن طرح انتقادات صریحی نسبت به وزارت نفت، از مسئولان وزارت نفت خواست تا بیلان بدهند که در ۲۵ سال بعد از جنگ چه اقدامی برای بهبود زیرساخت‌های فرهنگی در خوزستان انجام داده اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۲
حمید فرخ‌نژاد بازیگر مطرح سینما ضمن طرح انتقادات صریحی نسبت به وزارت نفت، از مسئولان وزارت نفت خواست تا بیلان بدهند که در ۲۵ سال بعد از جنگ چه اقدامی برای بهبود زیرساخت‌های فرهنگی در خوزستان انجام داده اند.
به گزارش نکونیوز، فرخ نژاد که خود زاده آبادان است و روزهای رونق آبادان را به یاد دارد، به عنوان دبیر افتخاری جشنواره سینمای جوان منطقه اروند، در یک نشست خبری، پیکان انتقادات خود را در مورد وضعیت فرهنگی شهرآبادان به سمت وزارت نفت نشانه رفت و گفت : جای سرافکندگی است. بعد از ۲۵ سال که از پایان جنگ می‌گذرد هنوز آبادان و خرمشهر جنگ‌زده هستند! آبادانی که قبل از انقلاب ۲۱ سینما داشت، امروزه فقط یک سینما دارد که خیلی هم فعال نیست. بازیگر فیلم‌های «عروس آتش» و «ارتفاع پست» با انتقاد از بی‌توجهی وزارت نفت به استان خوزستان ادامه داد: تمام درآمد وزارت نفت از خوزستان است، اما گوشه چشمی هم به این منطقه ندارند. جمعیت آبادان نصف شده است چرا که ریسک سرمایه‌گذاری بالاست و متأسفانه مردم این شهر فراموش شده‌اند. او خطاب به مسوولان وزارت نفت ادامه داد: یک حصار دور خود کشیده‌اند. فراموش کرده‌اید سینماهای آبادان به مخروبه یا پارکینگ‌هایی تبدیل شده که به زودی محل نگهداری حیوانات موذی می‌شود. با این حال امیدوارم جشنواره سینمای جوان منطقه اروند فرصتی باشد برای توجه دوباره به آبادان و خرمشهر. بازیگر فیلم «چهارشنبه‌سوری» از وزارت نفت خواست بیلان بدهد که در این سال‌ها برای ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی در آبادان و خرمشهر چه اقدامی کرده است. او اضافه کرد: شاید مصیبت‌هایی که بر سر این شهر‌ها آمده به دلیل پالایشگاه و نفت باشد. به هر حال باید فکری به حال آبادان و خرمشهر کرد. فرخ‌نژاد با اشاره به سال‌های پر رونق آبادان و خرمشهر یادآور شد: بعد از جنگ زیرساخت‌های فرهنگی این شهرها از بین رفت، در حالی که این دو شهر در سال‌هایی نه چندان دور قطب فرهنگی و ادبی بودند.
هرچند ارگانهای فرهنگی، مسئولیت اصلی رونق دادن به بخش فرهنگ و هنر را در استان خوزستان و شهر آبادان بر عهده دارند، اما خدمات گسترده شرکت نفت در سالیان گذشته به این شهر که حاصل احداث بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه در آبادان و تامین بخش اعظم منابع مالی کشور از طریق استان خوزستان بوده موجب شده همچنان مردم آبادان از وزارت نفت انتظار رسیدگی به امور فرهنگی و زیربنایی این منطقه را داشته باشند.
Share/Save/Bookmark


بابك
۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۰۸:۵۴:۵۱
سلام
تا آبادان را آباد نكنيد ايران آباد نمي شود و تا با اباداني ها كه اين همه زير توپ و تانك بوده اند خوب برخورد نشود ایران آباد نمی شود. پس بياييد آبادان را اباد كنيد...
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵