کد مطلب: 83333
 
تأیید تأثیرگذاری توافق اوپک و غیراوپک
پیش‌بینی افزایش 10 دلاری قیمت نفت
 
گروه خدمات مالی و بانکداری سیتی (سیتی‌گروپ) پیش‌بینی کرد که قیمت نفت با تمدید توافق نفتی اوپک و کاهش موجودی انبارهای نفت، ۱۰ دلار در ادامه سال ۲۰۱۷ افزایش می‌یابد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
گروه خدمات مالی و بانکداری سیتی (سیتی‌گروپ) پیش‌بینی کرد که قیمت نفت با تمدید توافق نفتی اوپک و کاهش موجودی انبارهای نفت، ۱۰ دلار در ادامه سال ۲۰۱۷ افزایش می‌یابد.
به گزارش نکونیوز، تحلیل‌گران سیتی گروپ پیش‌بینی کردند که قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به ۶۲ دلار به ازای هر بشکه و قیمت نفت خام برنت به ۶۵ دلار به ازای هر بشکه می‌رسد. در حال حاضر نفت برنت در کانال ۵۵ دلاری مبادله می‌شود.
تحلیل‌گران سیتی‌گروپ گفته‌اند که «با تمدید معامله نفتی اوپک و غیراوپک در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ و کاهش مورد انتظار موجودی انبارهای نفت، انتظار داریم که در نیمه دوم سال جاری قیمت نفت به سمت بالاتر از ۶۰ دلار به ازای هر بشکه حرکت کند».
معامله نفتی اوپک و غیراوپک کاهش حدوداً ۱.۸ میلیون بشکه‌ای در روزِ تولید نفت را شامل می‌شود. کشورهای طرف این توافق قصد دارند با کاهش تولید نفت خود، کاری کنند که موجودی انبارهای نفت در دنیا کاهش یابد. انبارهای نفت در حال حاضر انباشته از نفت هستند و موجودی آن‌ها ۳۰۰ میلیون بشکه بالاتر از میانگین پنج‌ساله است. این امر باعث شده تا در بازار نفت مازاد عرضه پدیده غالب باشد و مازاد عرضه نیز به قیمت‌ها فشار آورده است.
سیتی گروپ پیش‌بینی کرده که قیمت نفت در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ نسبت به قیمت‌های کنونی ۱۰ دلار به ازای هر بشکه بیشتر خواهد شد. پیش از این نیز بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی مشابهی ارائه داده بود.
سیتی گروپ گفته که طرح کاهش تولید نفت ساختار بازار را تغییر کرده و مبادله‌کنندگان دیگر تمایلی به ذخیره کردن نفت بر روی دریا و در نفت‌کش‌ها ندارند. این گروه بانکداری و خدمات مالی دلیل افزایش موجودی انبارهای نفت در آمریکا در ماه‌های گذشته را انتقال نفت‌ ذخیره شده بر روی دریا به سایت‌های واقع در خشکی اعلام کرده است.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵