کد مطلب: 24923
 
از سر گیری روابط ایران و انگلستان
معرفی کاردار غیرمقیم
 
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران کاردار ترددی کشورمان در کشور انگلستان را تعیین و به طرف انگلیسی معرفی نمود.در خبری دیگر، دولت انگلستان هم کاردار غیرمقیم خود را درتهران معرفی کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۴۸
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بدنبال دیدار وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و انگلستان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ اول مهر ماه ۱۳۹۲ و متعاقب دیدار های برگزار شده بین مسئولان وزارت امور خارجه های دو کشور در نیویورک و ژنو ، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از امروز ۲۰ آبان۱۳۹۲ آقای محمد حسن حبیب اله زاده را به عنوان کاردار ترددی کشورمان در انگلیس تعیین و به طرف انگلیسی معرفی نمود.
مرضیه افخم افزود: آقای حبیب اله زاده قرار است در آینده ای نزدیک به منظور بررسی وضعیت اموال و اماکن جمهوری اسلامی ایران در انگلستان و همچنین بهینه سازی فعالیت جاری بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن عازم این کشور شود.

همچنین دولت انگلیس آجای شارما را به عنوان کاردار غیرمقیم‌اش در تهران معرفی کرد.
به گزارش رویترز، دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد: این کشور می‌خواهد روابط دیپلماتیک خود را با ایران از سر بگیرد بر همین اساس پس از دو سال وقفه کاردار غیرمقیم خود را در تهران معرفی می‌کند.
دفتر وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که آجای شارما که هم اکنون رییس اداره کل ایران در وزارت خارجه را بر عهده دارد به عنوان کاردار غیرمقیم انگلیس در تهران فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵