کد مطلب: 94773
 
خبر تکمیلی
تایید دو کشته بر اثر آتش‌سوزی دکل 95 فتح در میدان رگ‌سفید
 
بنا بر برخی خبرهای غیررسمی، فوران چاه آتش‌سوزی دکل ۹۵ میدان رگ‌سفید در استان بوشهر در پی داشته است. بنابر اخبار اولیه گفته می شد 4 نفر در این حادثه دردناک کشته شده‌اند اما در نهایت مرگ دو نفر تایید شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
فوران دکل حفاری ۹۵ میدان رگ‌سفید در استان بوشهر ۲ کشته بر جای گذاشت.
به گزارش نکونیوز، برخی منابع نظیر خبرگزاری فارس گزارش داده‌اند که در پی وقوع حادثه برای دکل شماره ۹۵ فتح که در میدان رگ‌سفید منطقه دیلم در حوزه مناطق نفت‌خیز جنوب رخ داد، چهار نفر از متخصصان حاضر در این دکل جان خود را از دست داده‌اند. اما در نهایت درگذشت دو نفر تایید شد.
سپهر سپهری مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و تعدادی از مدیران ارشد مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت ملی حفاری پس از کسب اطلاع از این حادثه به منطقه اعزام شده‌اند.

بر اساس این گزارش، ظاهراً فوران چاه علت این حادثه بوده و اخبار تأیید نشده می‌گوید دکل ۹۵ فتح به طورکلی فروریخته است.

دکل شماره ۹۵ فتح از پیشرفته‌ترین دکل‌های حفاری خشکی است که با قدرت ۲ هزار اسب بخار توان حفاری چاه‌های توصیفی و اکتشافی را تا عمق بیش از ۶ هزار متر داشت.

وزیر نفت با صدور پیام تسلیتی خطاب به خانواده های درگذشتگان این حادثه، نماینده ویژه ای را برای بررسی ابعاد حادثه به محل اعزام کرد.

طبق گزارش رسمی وزارت نفت، علت این حادثه فوران گاز از چاه شماره ۱۴۷ میدان نفتی رگ سفید بود. شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب نیز اعلام کرده که کمیته بحران در این شرکت تشکیل شده و گروه های فنی و عملیاتی با بالگرد به محل حادثه اعزام شده اند.

از سوی دیگر ساعت ۱۷ امروز، فرماندار گچساران گفت: محمد سلیمی دکل بان و فرزاد ارزانی حفار دکل نفتی رگ سفید این شهرستان که هر ۲ اهل خوزستان بودند در حادثه آتش سوزی این میدان نفتی جان خود را از دست دادند.

عبدالرحیم رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه تعداد جانباختگان این حادثه ۲ تن و از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران بودند گفت :این حادثه هیچ گونه مصدومی نداشته و دلیل بروز آن نیز در حال بررسی است.
در لحظات اولیه حادثه در خبری اعلام شده بود که در آتش سوزی گسترده در دکل نفتی شماره ۹۵ در منطقه رگ سفید در مرز بوشهر ۴ تن کشته شدند.
فرماندار گچساران تصریح کرد: این آتش سوزی همچنان ادامه دارد و نیروهای امدادی از طریق هلال احمر و اورژانس به محل وقوع حادثه اعزام شدند.
جلال پورانفرد رئیس مرکز مدیریت حواد وفوریت های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: ۳۰ نیروی امدادی در قالب پنج اکیپ به محل حادثه اعزام شدند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵