داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 42888
 
مدیران سایپا پاسخ دهند:
مصرف سوخت مناسب یعنی چند لیتر؟!
 
آگهی پیش فروش خودروی جدید شرکت خودروسازی سایپا، یکی از ویژگیهای این خودرو را "مصرف سوخت مناسب" اعلام کرده که در نوع خود عجیب است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۴
آگهی پیش فروش خودروی جدید شرکت خودروسازی سایپا، یکی از ویژگیهای این خودرو را "مصرف سوخت مناسب" اعلام کرده که در نوع خود عجیب است.
به گزارش نکونیوز، در آگهی تبلیغاتی شرکت سایپا برای پیش فروش خودروی جدید H۲۳۰ سایپا به مناسبت دهه مبارک فجر، ویژگیهای این خودرو اعلام شده که یکی از این ویژگیها مصرف سوخت مناسب بدون اعلام میزان دقیق مصرف سوخت این خودرو است. چنین تبلیغی تاکنون در بین شرکتهای خودروسازی سابقه نداشته است چرا که تمام ویژگیهای خودرو از جمله مصرف سوخت آن در شرایط مختلف باید به طور شفاف و دقیق به اطلاع عموم و بویژه مشتریان قرار گیرد؛ بطوریکه مصرف سوخت خودروها به میزان دهم لیتر در هر صد کیلومتر هم به عموم مردم اعلام می شود. اکنون مدیران سایپا لازم است به این پرسش پاسخ دهند که مصرف سوخت مناسب به چه معناست و چگونه می توانند به برداشتهای مختلف درباره آن پاسخ دهند؟ نزد هر فرد با هر میزان درآمد می تواند مصرف سوخت مناسب معنای متمایزی داشته باشد ضمن اینکه از آن مهمتر این است که چگونه یک شرکت خودروسازی مثل سایپا که خود را در زمره خودروسازان بزرگ می داند، حتی توان پیش بینی میزان مصرف سوخت خودروی جدید تولیدی خود را ندارد؟ آن هم در شرایطی که مصرف سوخت در دنیا و همچنین کشور ما به عنوان یک اصل مهم در حوزه انرژی مطرح است؟ شایان ذکر است بر اساس اعلام بورس، سهام شرکت سایپا در سال جاری با کاهش ارزش هم مواجه شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵