داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18588
 
میراث بهمنی برای دولت تدبیر و امید اعلام شد
 
رئیس کل بانک مرکزی، میراث این بانک در دوران فعالیت خود برای دولت یازدهم را اعلام کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۲۹
به گزارش مهر، "محمود بهمنی" درباره میراث بانک مرکزی در دوران فعالیت خود برای دولت یازدهم گفت: میراث اقتصادی که در این دوران برای دولت بعدی گذاشتیم، ذخایر ما از نظر ارزی است که بسیار افزایش یافته و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است.
وی، میراث دیگر بانک مرکزی برای دولت یازدهم را اضافه کردن چندصد تن طلا به ذخایر طلای کشور اعلام کرد و افزود: میراث بعدی، ساماندهی موسسات پولی و اعتباری و همچنین آرامشی است که در بازار پول و سرمایه به وجود آمده است. برهمین اساس، امیدواریم نفرات بعدی در بانک مرکزی این ساماندهی را مبنای کار خود قرار دهند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره میراث بعدی بانک مرکزی به دولت تدبیر و امید اظهارداشت: امروزه دیگر بانکداری ما کاملا الکترونیکی شده است و در مقایسه با چند سال قبل، حتی یک دلار هم در این سیستم رصد می‌شود. به گفته بهمنی، با پورتال ارزی که ایجاد شده است، تمام راه‌های پولشویی را مسدود کرده‌ایم و امروزه نقطه شروع کنترل نقدینگی ماست.

وی اعلام کرد: در سال گذشته رشد نقدینگی کشور ۹ درصد بود ولی امسال این رشد به دو درصد رسیده است و اگر این روند در دولت بعدی ادامه یابد، به طبع رشد نقدینگی کمتر از این هم خواهد شد؛ در مجموع باید گفت نقدینگی کشور در حال کنترل و روند رشد آن نیز کاهنده است.
رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: در برنامه‌ریزی که برای نقدینگی شده، اگر در مصرف واقعی خودش صورت گیرد، می‌تواند برای همیشه باقی بماند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵