داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 31718
 
ربیعی: ۲۰۰ هزار شغل در خطر تعطیلی است
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خطر تعطیل شدن ۲۰۰ هزار شغل در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۲
به گزارش مهر، علي ربيعي ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز كارگر و توديع و معارفه مديران قديم و جديد تعاون، كار و رفاه اجتماعي فارس، گفت: بخش اعظمی از اشتغال های در حال تعطیلی کشور در استان فارس است.

وی با بیان اینکه در سال آینده باید هر ساعت یک شغل ایجاد کنیم، ادامه داد: در سال آینده روزانه ۵۰ هزار نفر به افراد جوياي كار اضافه خواهند شد، بنابراين اگر نتوانيم هر ساعت يك شغل ايجاد كنيم،‌ با مشكل مواجه خواهيم شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در تلاشیم در پايان دولت تدبير و اميد هر خانوار ایرانی یک شغل داشته باشد.

ربیعی با اشاره به اینکه باید بیش از گذشته به فکر تولید باشیم یادآور شد: هشت سال سيب شيليايي و انگور مصري را خورديم، امروز حتي شانه‌اي كه با آن موهايمان را شانه مي‌كنيم، توليد خارج از كشور است.

وی در خصوص وضعیت مستمری بگیران و دفترچه های بیمه نیز، گفت: در تلاشیم با تصویب هیئت دولت شاهد افزایش ۲۵ درصدی مستمری باشیم.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: كارگران مطمئن باشند دفترچه ‌هاي ارزشمند تري در دست خواهند داشت كه ارزش ‌افزوده برای آنها به همراه داشته باشد.

ربیعی تصریح کرد: با همکاری هیات مدیره تامین اجتماعی بحث تامین اعتبار و پرداخت ها را نیز ساماندهی خواهیم کرد.

صدای کارگران مخابرات راه دور و زیمنس را شنیدم
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه استان فارس در خصوص اشتغال و بیکاری دارای رتبه های بسیار نامناسبی در کشور است، گفت: صدای کارگران مخابرات راه دور، زيمنس، قند پارس، مسکن مهر و... را قبل از اینکه به فارس بیایم شنیدم و مطالعات لازم را در جهت رفع مشکلات کرده ام.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي تاکید کرد: خوشبختانه امروز فضای استان فارس با گذشته متفاوت شده که با استفاده از این اتحاد و همدلی می توانیم مشکلات را رفع کنیم.

ربیعی یادآور شد: با همکاری استاندار و نمایندگان فارس کمیته ای در این راستا ایجاد می شود تا هرچه سریعتر شاهد راه اندازی مجدد کارخانه ها و رفع مشکلات کارگران باشیم.

وی یادآور شد: هدف دولت حفظ سطح اشتغال موجود و بعد افزايش سطح اشتغال است.

اما اولین حضور وزیر در استان فارس و شهر شیراز نیز با حاشیه های فراوانی همراه بود که از جمله آ نها می توان به حضور کارگران کارخانه های تعطیل شده و یا نیمه تعطیل استان اشاره کرد.

این کارگران که از ساعات اولیه صبح امروز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز حاضر شده بودند بنر هایی را با موضوع بیکاری، سفره های خالی و ابراز علاقه به وزیر به همراه داشتند.

در این میان نیز برخی از بنر ها بیش از دیگران آشنا بود که با موضوع کمک خواستن از دولت همراه بود که البته این بنر ها چهار سال پیش نیز در مقابل استانداری فارس از جانب کارگران مخابرات راه دور نمایان شد.

اما کارگران حاضر در سالن شهید آیت الله دستغیب طی دو مرحله تشویق های فراوانی را انجام دادند که اولین آن برای رئیس خانه کارگر استان بود و در مرحله دوم زمانیکه وزیر اعلام کرد که حدود سال ۶۰ من به عنوان یک کارگر در مراسم این روز سخنرانی کردم.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵