کد مطلب: 106861
 
توقف خرید ژاپن ار ماه اکتبر
 
در حالی که آژانس خبری فرانسه از توقف کامل خرید نفت از ایران توسط کمپانی‌های ژاپنی از ابتدای اکتبر خبر داده، یکی از مقامات ارشد وزارت تجارت ژاپن گفته توکیو مساله دریافت معافیت را در مذاکرات با واشنگتن مطرح کرده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۰
در حالی که آژانس خبری فرانسه از توقف کامل خرید نفت از ایران توسط کمپانی‌های ژاپنی از ابتدای اکتبر خبر داده، یکی از مقامات ارشد وزارت تجارت ژاپن گفته توکیو مساله دریافت معافیت را در مذاکرات با واشنگتن مطرح کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از «اسپوتنیک»، کمپانی‌های نفت ژاپنی آماده توقف خرید نفت خام از ایران از ماه اکتبر به دلیل ترس از تحریم‌های آمریکا هستند.

بر اساس گزارش آژانس خبری فرانسه، توکیو به دنبال تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه ایران جهت ادامه واردات نفت از ایران بوده اما بعید به نظر می‌رسد که به هدف دست پیدا کند.

سخنگوی شرکت «شوا شل سکیو» ژاپن روز دوشنبه (امروز) به آژانس خبری فرانسه گفت که ما گفته بودیم که به تصمیم دولت در مورد واردات نفت از ایران چشم دوخته‌ایم اما نمی‌توانم درباره اطلاعات تجارت‌های انفرادی توضیح بیشتری بدهم.

یکی از مقامات ارشد وزارت تجارت ژاپن روز دوشنبه(امروز) گفته توکیو مساله دریافت معافیت را در مذاکرات با واشنگتن مطرح کرده است. او از ذکر جزییات این مذاکرات خودداری کرد.

«هیروشیگ سکو» وزیر تجارت ژاپن در ماه آگوست گفته بود که توکیو مذاکراتی را با آمریکا درباره اعطای معافیت از تحریم‌های اخیر علیه ایران و شرکای تجاری این کشور برگزار کرده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، کمپانی‌های نفتی بزرگ ژاپن در حال بررسی راه‌های افزایش واردات از جاهای دیگر به دلیل کسری نفت خام وارداتی از ایران هستند. بر اساس گزارش‌ها ۵.۳ درصد از واردات نفت ژاپن از ایران تامین می‌شود؛ ژاپن به نفت خاورمیانه برای امنیت انرژی خود نیازمند است.

به گزارش «اسپوتنیک»، در دوران تحریم‌های ضدایرانی گذشته، ژاپن به همراه کره‌جنوبی از معافیتی برخوردار بود که به آنها اجازه دور زدن محدودیت‌ها و خرید حجم محدودی از نفت ایران را می‌داد. دولت کنونی آمریکا در ماه می از توافق هسته‌ای خارج شده و گفته از چهارم نوامبر تحریم‌های نفتی این کشور آغاز خواهد شد. برنامه آمریکا به صفر رساندن صادرات نفتی ایران به جهان است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵