کد مطلب: 34616
 
درخواست دولت عمان برای افزایش تولید نفت
 
دولت عمان از بزرگترین تولید کننده نفت این کشور درخواست کرده است برای تحقق اهداف سالانه تولید نفت، تولید نفت خام خود را افزایش دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
دولت عمان از بزرگترین تولید کننده نفت این کشور درخواست کرده است برای تحقق اهداف سالانه تولید نفت، تولید نفت خام خود را افزایش دهد.

به گزارش روزنامه تایمز آو عمان، دولت عمان از شرکت دولتی توسعه نفت عمان (پی دی او) خواسته است که تولید نفت خام خود را به روزانه ٦٠٠ هزار بشکه برساند.

این شرکت در برنامه بلند مدتی که سه سال پیش تنظیم کرده است، سطح سالانه تولید خود را ٥٠٠ تا ٥٥٠ هزار بشکه نفت در روز در نطر گرفته بود.

سالم ناصر، معاون وزیر نفت و گاز عمان در مراسم رونمایی از گزارش انرژی "نفت و گاز عمان سال ٢٠١٤" اعلام کرد که افزایش تولید نفت از راه به کارگیری فناوریهای روز دنیا و تمرکز بر روی افزایش تولید در مناطق کوچکتر و تزریق گاز ترش حاصل می شود.

وی ادامه داد: ما، در دولت چالشی را پیش روی شرکت توسعه نفت عمان گذاشتیم تا متوجه بشویم این شرکت چگونه می تواند تولید نفت خود را تا روزانه ٦٠٠ هزار بشکه بالا ببرد، ما باید بازه زمانی و هزینه ها را بدانیم، این اقدام ارزان نخواهد بود و شامل فعالیتهای حفاری بسیار زیادی می شود.

این مقام نفتی عمان ادامه داد که تولید نفت شرکت توسعه نفت عمان رشد اندکی داشته است و امسال تا کنون به مرز ٥٧٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

ناصر با اشاره به این که شرکت میدانهای مهمی کشف نمی کند، گفت: بیشتر فعالیت های شرکت در زمینه اکتشافهای سنتی است و در مناطقی است که شاید تا کنون کمتر به آنها پرداخته شده باشد.

وی ادامه داد: هدف تولید نقت امسال عمان روزانه ٩٥٠ هزار بشکه نفت است که تا کنون به طور میانگین به ٩٤٥ هزار بشکه نفت در روز دست یافته ایم.

معاون وزیر نفت و گاز عمان اضافه کرد که با به کارگیری فناوری حفاری جدید، شرکت توسعه نفت عمان می تواند به حفاریهای خود سرعت بیشتری دهد.

ناصر اشاره کرد که فن آوری شکست در خارج از عمان به کار گرفته شده و نیاز است که این دانش را به دست آورده و به همراه خدمات مربوطه آن را بومی کنیم.

وی با اشاره به قیمت بالای تولید نفت گفت: هزینه تولید نفت با کمک فن آوری بازیافت نفت بسیار بالاست و این میدانها که اکنون ١٤-١٥ درصد تولید عمان را تشکیل می دهند، در ١٠ سال آینده به ٣٠ درصد افزایش می یابند و هزینه استخراج نفت را بالاتر می برند.

این مقام نفتی عمان ادامه داد: چالش ما این است که هزینه تولید نفت را در سطح کنونی آن نگاه داریم و تورم و هزینه های دیگر را کم کنیم.

ناصر همچنین افزودد که دولت عمان به طور دقیق تحولات بازار را زیر نظر دارد و به زودی بودجه سال آینده عمان را با در نظر گرفتن قیمتهای نفت، پیشنهاد می دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵