داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18137
 
اختصاص ارز ۱۲۲۶ به کالاهای اساسی تا پایان سال
 
رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی مرغداری‌های کشور گفت: گفته می‌شود در ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری شده است، دولت ارز مرجع ۱۲۲۶ تومان را به کالاهای اساسی تا آخر سال تخصیص دهد و دولت مابه‌التفاوت نرخ ارز را بپردازد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۵۹
حمید فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا تکلیف تخصیص ارز مرجع به کالاهای اساسی و نهاده‌ها مشخص شد، گفت: هنوز مسئولی را برای گرفتن پاسخ دقیق و روشن پیدا نکردیم.
رئیس اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی مرغداری‌های کشور افزود: خبرهایی مطرخ است مبنی بر اینکه در جلسه سه‌شنبه ستاد تنظیم بازار قرار شده است دولت تا پایان سال ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی را به کالاهای اساسی اختصاص دهد و مابه‌التفاوت آن را با نرخ ارز مرجع پرداخت کنند.
به گزارش فارس، با حذف ارز ۱۲۲۶در قانون بودجه سال ۹۲ نرخ ارز مرجع به ۲۴۷۷ تومان افزایش و نرخ ارز مبادله‌ای حذف شد،در عین حال رئیس کل بانک مرکز اعلام کرد نگرانی بابت تامین و قیمت کالاهای اساسی وجود ندارد و دولت یارانه لازم را برای تامین اقلام اساسی اختصاص می دهد، این در حالی است که وارد کنندگان نهاده‌های دامی به این بهانه محصول وارداتی خود را تحویل مرغداری‌ها و دامداری‌ها نمی‌دهند.
طی روزهای اخیر قیمت یک کیلو گرم کنجاله سویا با ۳۰ درصد افزایش به ۱۴۵۰ تومان و هرکیلو گرم ذرت با ۲۵ درصدافزایش به ۹۰۰ تومان رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵