کد مطلب: 20567
 
فروش‌ جت رئیس‌جمهور برای خرید غذا
 
کشور آفریقایی مالاوی قصد دارد ۱۵ میلیون دلار کسب شده از فروش جت خصوصی رئیس جمهور این کشور را برای تامین مواد غذایی جمعیت فقیر این کشور اختصاص دهد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۴۸
تسنیم به نقل از الجزیره نوشت: سخنگوی وزارت دارایی مالاوی تاکید کرد، این یک تصمیم جمعی در دولت مالاوی بوده است که پول حاصل از فروش جت خصوصی رئیس جمهور برای خرید ذرت و سایر مواد غذایی مورد نیاز کشور اختصاص یابد.

کارشناسان غذایی بر این باورند که ۱۰ درصد جمعیت ۱۳ میلیون نفری مالاوی با کمبود مواد غذایی روبرو هستند. "جویس باندا" رئیس جمهور مالاوی سال گذشته تصمیم گرفت تا جت خصوصی را که توسط رئیس جمهور قبلی این کشور خریداری شده به فروش رساند.

پس از خریداری این جت اختصاصی توسط رئیس جمهور سابق مالاوی، انگلیس مهمترین کشور کمک کننده به این کشور میزان کمک های مالی خود را به کمتر از ۴.۷ میلیون دلار کاهش داد. در ماه جولای امسال انگلیس اعلام کرد برای کمک به مالاوی برای ریشه کن کردن بحران گرسنگی و قحطی ۲۰ میلیون دلار اختصاص می دهد.

مالاوی که در سال های گذشته صادر کننده ذرت بوده به علت خشکسالی شدید و کاهش چشمگیر ذخایر، مجبور به واردات این محصول شده است.

دولت مالاوی اعلام کرد، قیمت مواد غذایی در این کشور به شدت افزایش یافته و غیر قابل پیش بینی بودن وضعیت آب و هوا میزان ذخایر محصولات کشاورزی را به حد خطرناکی رسانده است.

رئیس جمهور مالاوی از زمان به قدرت رسیدن از شرکت های هواپیمایی تجاری برای انجام سفرهای خارجی استفاده می کند.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵