کد مطلب: 75927
 
تحولات بازار نفت
از کاهش قیمت نفت تا پیش‌بینی مثبت عربستان سعودی
افزایش تولید دو عضو اوپک
 
قیمت نفت تحت تأثیر افزایش سطح ذخیره‌سازی نفت در آمریکا و افزایش تولید نفت دو کشور لیبی و نیجریه امروز کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در بیش از یک ماه گذشته رسید.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۰
قیمت نفت تحت تأثیر افزایش سطح ذخیره‌سازی نفت در آمریکا و افزایش تولید نفت دو کشور لیبی و نیجریه امروز کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در بیش از یک ماه گذشته رسید.
به گزارش نکونیوز، قیمت نفت خام برنت تا این لحظه بیش از ۱.۳ درصد کاهش یافته و در ۴۷ دلار و ۵۰ سنت مبادله می‌شود. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت نیز حدود ۷۰ سنت کاهش یافته و هم‌اکنون در کانال ۴۵ دلاری مبادله می‌شود. این پایین‌ترین میزان قیمت نفت در بیش از یک ماه گذشته است.
گزارشات رسیده از اقتصاد آمریکا حاکی از این است که سطح ذخیره‌سازی نفت در این کشور در یک هفته گذشته ۹.۳ میلیون بشکه افزایش یافته است. در عین حال، دو کشور لیبی و نیجریه نیز به سرعت در حال افزایش تولید نفت خود هستند. این تحولات در حالی صورت می‌گیرد که اوپک قصد دارد سطح تولید نفت خود را کاهش دهد.
قیمت نفت که بعد از اجلاس الجزایر و توافق اوپکی‌ها برای کاهش سطح تولید افزایش یافته بود و به حدود ۵۲ دلار به ازای هر بشکه رسیده بود، اکنون در حال عقب‌نشینی است.
تولید نفت لیبی افزایش یافته و به بیشترین میزان از اکتبر سال ۲۰۱۴ تاکنون رسیده است. وزیر نفت نیجریه نیز گفته است که تولید نفت این کشور در حال حاضر بیش از ۲ میلیون بشکه در روز است.
از ماه سپتامبر تاکنون لیبی و نیجریه در مجموع تولید نفت خود را حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داده‌اند.
کار اوپک برای توافق در مورد اجرای طرح فریز نفتی دشوارتر به نظر می‌رسد. با این حال امروز وزیر نفت و گاز برزیل گفت که اوپکی‌ها در اجلاس ۳۰ نوامبر در مورد کاهش سطح تولید نفت به توافق می‌رسند.
دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز امروز گفت که روسیه امیدوار است مذاکرات در مورد سطح تولید نفت به توافق بیانجامد.
مدیرعامل آرامکو نیز دیروز چشم‌انداز امیدوارکننده‌ای در مورد قیمت نفت ارائه داد و گفت احتمالاً عرضه و تقاضا در نیمه اول سال ۲۰۱۷ به توازن می‌رسند و قیمت نفت افزایش می‌یابد.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز نیز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵