کد مطلب: 108229
 
نفت ایران قابل جایگزین نیست
 
موسسه گلدمن ساکس اعلام کرده است با آغاز تحریم های نفتی علیه ایران 1.5 میلیون بشکه نفت از بازار خارج می شود و جایگزین کردن این نفت کار مشکلی است.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴
موسسه گلدمن ساکس اعلام کرده است با آغاز تحریم های نفتی علیه ایران 1.5 میلیون بشکه نفت از بازار خارج می شود و جایگزین کردن این نفت کار مشکلی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس به نقل از العربیه موسسه تحقیقاتی گلدمن ساکس در گزارش اخیر خود اعلام کرده است بازارهای جهانی نفت در اوایل سال 2019 با وجود ظرفیت اضافی موجود در بازار اما شاهد افزایش تقاضا خواهد بود زیرا اطمینانی از شرایط بازار بعد از تحریم های نفتی علیه ایران طی ماه های آینده وجود ندارد.

همچنین این موسسه اعلام کرده است عربستان به دنبال افزایش تولید نفت در سه ماه پایانی سال 2018 خواهد بود و همچنین لیبی و نیجریه نیز قصد دارند تولید خود را به میزان 300 هزار بشکه افزایش دهند هر چند که این میزان کفاف بازار نفت را نخواهد داد و نیاز است تا تولید نفت در سال 2019 بیش از این میزان افزایش یابد.

به گفته گلدمن ساکس در سالهای اخیر با تغییر شرایط سیاسی در عراق تولید نفت در منطقه اقلیم نیز رشد قابل ملاحظه ای پیدا کرده است اما این میزان نیز نمی تواند جوابگوی کاهش نفت ایران را به دلیل تحریم های نفتی آمریکا علیه این کشور دهد.

این موسسه پیش بینی کرده است با آغاز تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران موجب کاهش 1.5 میلیون بشکه ای صادرات نفت ایران خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵