کد مطلب: 50121
 
اعتراض كارگران پتروشيمي فجر
 
منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه بندر امام می‌گویند از روز گذشته تا کنون کارگران پیمانکاری پتروشیمی فجر نسبت به اجرا نشدن مصوبه‌ای که به افزایش مزایای مزدی آنها مربوط می‌شود معترض شده‌اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۰
منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه بندر امام می‌گویند از روز گذشته تا کنون کارگران پیمانکاری پتروشیمی فجر نسبت به اجرا نشدن مصوبه‌ای که به افزایش مزایای مزدی آنها مربوط می‌شود معترض شده‌اند.


برپایه این اطلاعات دلیل اعترض کارگران معرتض که شمار آنها تا حدود ۱۸۰ نفر می‌رسد خودداری مدیریت پتروشیمی رازی از اجرای مصوبه‌ای است که براساس آن مزایای مزدی کارگران شاغل در این مجتمع می‌بایست از دی ماه سال گذشته افزایش می‌یافت.

گفته می‌شود مصوبه مورد نظر از سوی هلدینگ خلیج فارس به شرکت زیر مجموعه از جمله مجتمع‌های پتروشیمی رازی و بندر امام ابلاغ شده است و کارگران معترض از روز گذشته تاکنون تلاش کرده‌اند تا به نشانه اعتراض کاری انجام ندهند.

کارگران معترض در تماس با خبرنگار ایلنا هرچند در حال حاضر مدیریت مجتمع پتروشیمی بندر امام براساس مصوبه یاد شده دستمزد ماهانه کارگران پیمانی شاغل در این مجتمع را افزایش داده است اما تا این لحظه مدیریت پتروشیمی رازی از این اقدام خودداری کرده است.

آنها می‌گویند قرار بود این مصوبه تا پایان فصل بهار اجرایی شود اما در حال حاضر که در میانه نخستین ماه از فصل تابستان هستیم مطلع شدیم که ممکن است این افزایش مزد تا آخر تابستان به تاخیر بیفتد.

از قرار معلوم در مصوبه‌ای که توسط هلدینگ خلیج فارس برای افزایش دستمزد کارگران تهیه شده موضوعاتی چون رسیدن مزایای حق شیفت به میزان ۳۵ درصد مزد پایه، افزودن ۳۰ درصد مزد پایه به دریافتی کارگر تحت عنوان سایر مزایا پیش بینی شده است.

در همین رابطه روابط عمومی پتروشیمی رازی به ایلنا گفت: براساس مصوبه هلدینگ خلیج فارس موضوع افزایش دستمزد کارگران شاغل در این مجتمع پتروشیمی صحت دارد اما اجرای کامل این مصوبه نیازمند تمهیداتی است که هنوز بصورت کامل برآورد نشده است.

براساس توضیحات روابط عمومی پتروشیمی فجر در راستای اجرای مصوبه هلدینگ خلیج فارس از یکسو باید سوابق بیمه‌ای کارگران بازبینی و مورد ارزیابی قرار بگیرد و از سوی دیگر در طرح طبقه‌بندی مشاغل این واحد صنعتی بازبینی‌هایی صورت بگیرد.

روابط عمومی پتروشیمی فجر با یادآوری اینکه تعداد شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس تا حدود ۱۴ شرکت می رسد می‌افزاید: ممکن است اجرای مصوبه در شرکت‌های مختلف زمان متفاوتی را بگیرد اما در نهایت طبق مصوبه این مزایا به همه کارگران پرداخت خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵