کد مطلب: 107012
 
ترامپ: آمریکا آماده سازش تجاری با چین نیست
 
رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن هنوز آماده رسیدن به یک توافق بر سر اختلاف تجاری با چین نیست اما مذاکرات ادامه خواهد یافت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرد واشنگتن هنوز آماده رسیدن به یک توافق بر سر اختلاف تجاری با چین نیست اما مذاکرات ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بزرگترین اقتصادهای جهان در یک تنش تجاری فزاینده، روی ۵۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای یکدیگر تعرفه سنگین وضع کرده‌اند و دونالد ترامپ قصد دارد روی واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر تعرفه بالاتر وضع کند.

ترامپ بدون توضیح جزییات، به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ما در مذاکرات با چین به خوبی عمل کرده‌ایم اما برای توافقی که آنها مایل به انجام آن هستند، آماده نیستیم.

وی در ادامه افزود: ما به مذاکرات با چین ادامه خواهیم داد. من احترام زیادی برای شی جین پینگ، رییس‌جمهور چین قائل هستم اما در حال حاضر ما نمی‌توانیم توافقی داشته باشیم.

واشنگتن از پکن خواسته است دسترسی به بازار خود و حمایت از مالکیت معنوی برای شرکتهای آمریکایی را بهبود دهد، یارانه‌های صنعتی را کاهش داده و کسری تجاری ۳۷۵ میلیارد دلاری با آمریکا را کم کند.

چین دولت ترامپ را به اتخاد تاکتیکهای تندروانه متهم کرده و خواستار مذاکرات بیشتر شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵