داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 67691
 
قیمت مرغ و گوشت در ماه رمضان
 
رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: تداراک لازم برای عرضه کافی گوشت مرغ در ماه رمضان دیده شده است و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای عرضه در این ماه حدود 6200 تومان است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸
رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: تداراک لازم برای عرضه کافی گوشت مرغ در ماه رمضان دیده شده است و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای عرضه در این ماه حدود 6200 تومان است.

محمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: به طور معمول هر ماه بین 90 تا 100 میلیون قطعه جوجه وارد سالن‌های پرورش مرغ می‌شود. از حدود دو ماه قبل برای ماه مبارک رمضان جوجه ریزی‌ها انجام شده است. تولید به اندازه کافی وجود دارد و کمبودی در این زمینه نداریم و به طور کلی بازار آرام است.

وی افزود: ضمن آنکه شرکت پشتیبانی امور دام ذخیره‌هایی را در اختیار دارد و اعلام کرده است که افراد می‌توانند از ذخیره‌ها نیز استفاده کنند.

رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی درباره اینکه برای ماه رمضان چه میزان تولید گوشت مرغ پیش‌بینی می‌شود، عنوان کرد: اگر وزن مرغ 1.5 کیلوگرم باشد تولید ماهانه حدود 150 هزار تن خواهد بود، در حالی که وزن مرغ‌هایی که اکنون تولید می‌شود خیلی بیشتر از 1.5 کیلوگرم است و پیش‌بینی می‌شود که برای ماه رمضان حدود 180 هزار تن تولید مرغ داشته باشیم.

یوسفی درباره قیمت گوشت مرغ توضیح داد: مرغ زنده به صورت نقد کیلویی 4000 تومان و مرغ کشتار شده در مراکزعمده فروشی مثل میدان بهمن کیلویی 5700 تا 5800 تومان است. همچنین گوشت مرغ در غرفه‌های سطح شهر و میادین میوه و تره‌بار 6180 تومان تا 6190 تومان است. البته همه مغازه‌ها از این نرخ تبعیت نمی‌کنند و بعضی مغازه‌ها از این قیمت پایین‌تر و بعضی هم بالاتر عرضه می‌کنند.

وی پیش‌بینی کرد که قیمت گوشت مرغ در ماه رمضان نیز در حدود همین نرخ فعلی باشد و افزایش قیمتی همراه نداشته باشیم، حتی امکان کاهش قیمت هم وجود دارد.
قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گاوی هم در ماه مبارک رمضان افزایش نخواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایسنا، با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان از سه شنبه هفته جاری صحبت‌هایی در ارتباط با افزایش یا عدم افزایش قیمت گوشت مطرح شد و قرار بود در هفته گذشته جلسه‌ای در این رابطه مابین وزارت جهاد کشاورزی و نیز اتحادیه گوشت گوسفندی و گاوی برگزار شود که به دلیل عدم حضور مسئولان این وزارتخانه لغو شد.

علی‌اصغر ملکی، رییس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که در حال حاضر بازار از ثبات خوبی برخوردار است، اظهار کرد: گوشت گوسفندی در ماه مبارک رمضان بدون افزایش قیمت، کیلویی 30 هزار تومان در اختیار مشتری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: گوشت گوسفندی با قیمت 26 تا 26 هزار و 500 تومان به دست مغازه‌دار می‌رسد و پس از آن نیز کیلویی 30 هزار تومان در بازار عرضه خواهد شد.

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان این‌که قیمت گوشت در ماه رمضان افزایش نخواهد یافت، تصریح کرد: گوشت قرمز در حالی کیلویی 30 هزار تومان در بازار عرضه خواهد شد که نسبت به اسفند‌ پارسال 4000 کاهش یافته است.

علی خندان‌رو جوان، رییس اتحادیه گوشت گاوی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که گوشت گوساله نیز در ماه مبارک رمضان افزایش قیمت نخواهد داشت، گفت: گوشت گوساله مخلوط هر کیلوگرم 32 هزار تومان عرضه خواهد شد که افزایش یا کاهش قیمتی در این رابطه نخواهیم داشت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵