کد مطلب: 104015
 
بررسی دیپلماسی نفتی ایران
 
دیپلماسی نفتی ایران در نشست اخیر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت بررسی شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۴
دیپلماسی نفتی ایران در نشست اخیر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت بررسی شد.
اسدالله قره‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار شانا، به نشست عصر دیروز (یکشنبه، ۳ تیرماه) کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت برگزار شد اشاره کرد و گفت: بررسی نشست اخیر سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) یکی از دستور کارهای کمیسیون انرژی بود که وزیر نفت توضیح‌هایی درباره دیپلماسی نفتی ایران در این نشست ارائه کرد.

یکصد و هفتاد و چهارمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) اول تیرماه در مقر این سازمان برگزار شد. در این کنفرانس اوپک با تایید تداوم تعهد خود مبنی بر تامین ثبات بازارهای جهانی نفت خام با یادآوری قطعنامه یکصد و هفتاد و یکمین کنفرانس سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ درباره تعدیل تولید به میزان روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه و با توجه به این که اعضای اوپک بیش از سطح مورد نیاز نسبت به میزان کاهش تعهد شده پایبندی داشته‌اند و مازاد پایبندی در ماه مه به ۱۵۲ درصد رسیده است، به این وسیله کنفرانس اوپک تصمیم گرفت که کشورهای عضو این سازمان تلاش خود را برای رسیدن به سقف پایبندی ۱۰۰ درصد برای ۱۲ عضو از یکم ژوئیه تا پایان دوره قطعنامه یادشده به کارگیرند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵