داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 83981
 
تحویل مسکن مهر در دولت یازدهم
 
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به پیشرفت 96.3 درصدی پروژه مسکن مهر در کشور، گفت: با تحویل بیش از 850 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیانٍ، بیشترین تحویل واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم بوده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به پیشرفت 96.3 درصدی پروژه مسکن مهر در کشور، گفت: با تحویل بیش از 850 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیانٍ، بیشترین تحویل واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم بوده است.

به گزارش ایرنا، احمد اصغری مهرآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: این در حالی است که در زمان دولت قبل جمع واحدهای تحویلی به متقاضیان مسکن مهر 690 هزار واحد بوده است.
وی با بیان این که هم اکنون 2 میلیون و 64 هزار واحد مسکن مهر دارای متقاضی است، بیان کرد: هم اکنون 111 هزار واحد مسکن مهر متقاضی ندارد و 126 هزار واحد در مرحله نیمه تمام قرار گرفته که از آن کمتر از 100 هزار واحد در مرحله سفت و نازک کاری است و تلاش داریم تا پایان امسال تمام پروژه ها از جمله واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس به پایان برسد.
مهرآبادی افزود: خوشبختانه دولت در اواخر سال گذشته موفق شد هشت هزار میلیارد ریال(800 میلیارد تومان) اسناد خزانه برای تکمیل آب و برق واحدهای مسکن مهر در اختیار وزارت نیرو قرار دهد و 2هزار میلیارد ریال( 200 میلیارد تومان) نیز نقدی برای آماده سازی این واحدها به وزارت راه و شهرسازی پرداخت شد که از آن یک هزار 300 میلیارد ریال(130 میلیارد تومان ) برای اتمام واحدهای مسکن مهر به شهر جدید پردیس اختصاص یافت.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر یادآورشد: پروژه مسکن مهر ابتدا برای ساخت یک میلیون و 500 هزار واحد آغاز شد، اما در اجرا به 2 میلیون و 300 هزار واحد افزایش یافت که هم اکنون 2 میلیون و 62 هزار واحد آن دارای متقاضی و 111 هزار واحد بدون متقاضی است.
وی با بیان اینکه از 82 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس حدود 50 هزار واحد آن به اتمام رسیده است، گفت: هفته آینده تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر در شهرهای مختلف از جمله زنجان افتتاح می شود و افتتاح این واحدها ربطی به انتخابات ریاست جمهوری ندارد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: در دولت تدبیر و امید به طور میانگین سالیانه 212 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان تحویل شده و 110 هزار واحد نیز آماده افتتاح است، اما به علت مشکلات آب و برق تاکنون به بهره برداری نرسیده است.
مهرآبادی با بیان این که در دولت یازدهم برای بیش از 617 هزار واحد مسکن مهر سند صادر شده است، تصریح کرد: به طور میانگین سالیانه برای 154 هزار واحد مسکن مهر سند صادر شده و تعداد 835 هزار واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده که به طور میانگین سالیانه 209 هزار واحد بوده است و این نشان می دهد 87 درصد واحدهای مسکن مهر که فروش اقساطی شده در زمان دولت یازدهم بوده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵